Українці зможуть вільно їздити до ЄС тільки з COVID-вакцинацією – Зеленський | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українці зможуть вільно їздити до ЄС тільки з COVID-вакцинацією – Зеленський
08 Лютого, 14:48

Українці зможуть вільно їздити до ЄС тільки з COVID-вакцинацією – Зеленський

Президент України Володимир Зеленський заявляє, що вільні подорожі для українців до ЄС стануть можливими лише за наявності вакцинації від COVID-19, про це Глава держави заявив під час форуму «Україна 30. Коронавірус: виклики і відповіді», – пише Укрінформ.

«Я впевнений, що Європа не надасть можливості – з тієї інформації з моїх спілкувань з лідерами європейськими. Європа не надасть точно, я впевнений, якщо в тебе немає вакцинування, подорожувати чи заробітчанам (вільно подорожувати – ред.)», – зазначив Зеленський.

При цьому Глава держави додав, що не впевнений у тому, що COVID-паспорт буде запроваджений у всіх країнах світу, але вважає, що «це допоможе».

Зеленський переконаний, що після початку вакцинації режим в’їзду для іноземців в Україну має бути дзеркальний тим умовам, які ставитимуть для в’їзду українців інші країни.

«Моє розуміння просте: ми повинні мати дзеркальні відносини, паритетні, чесні відносини з країнами, особливо нашими сусідами – з країнами ЄС. Якщо вони будуть пускати з якимось штампом чи паспортом, підтвердженням вакцинування, ми повинні робити те ж саме, ми повинні мати дзеркальні відносини», – зазначив Зеленський.

Нагадаємо, 22 грудня 2020 року було затверджено національний план вакцинації населення.

За словами в.о. очільника Центру громадськоо здоров’я Ігоря Кузіна мета цього плану — протягом 2021–2022 років охопити вакцинацією від COVID-19 щонайменше 50 % населення України (20 млн людей).

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що вакцинація розпочнеться у лютому. За його прогнозом, вакцинуватися за гроші можна буде влітку: «Якщо говорити про появу вакцини від коронавірусної хвороби на комерційному ринку в достатній кількості, думаю, що до літа з’являться легальні поставки вакцини».

Відео