Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українцями вважають себе 92% громадян нашої держави
09 Травня, 15:01

Українцями вважають себе 92% громадян нашої держави

Українцями за національністю вважають себе 92% громадян нашої держави, 5% відносять себе до росіян, 3% – до інших етносів. Про це свідчать результати десятого загальнонаціонального опитування: “Ідеологічні маркери війни (27 квітня 2022)”, проведеного соціологічною групою “Рейтинг”.

Для порівняння, за переписом 2001 року, населення України на 17% складалося з етнічних росіян. Після російської анексії Криму та частини східних областей України кількість респондентів, які ідентифікували себе як росіяни, зменшилася до 11% і продовжила поступово скорочуватися.

Дослідження ставлення до різноманітних етнічних та мовних груп, котрі проживають в Україні, показали переважно позитивне, або ж позитивно-нейтральне ставлення респондентів до них. Найкраще українці ставляться до україномовних (95% – позитивно) та російськомовних (57% – позитивно, 30% – нейтрально, 13% – негативно) українців. Позитивне ставлення переважає також і щодо євреїв (60%) та угорців (49%), які проживають на території нашої держави.

Згідно з даними опитування, вже під час війни погіршилося ставлення до росіян, які проживають в Україні, мешканців окупованого Криму та мешканців т.зв. “днр/лнр”. До мешканців окупованого Криму позитивно ставляться 41%, негативно – 14%, нейтрально – 40%. До росіян, які проживають в Україні позитивно ставляться 30%, негативно – 27%, нейтрально – 39%. До мешканців т.зв. “днр/лнр” позитивно ставляться 27%, негативно – 31%, нейтрально – 37%.

Соціологи відзначають, що до жителів білорусі українці ставляться значно краще, ніж до жителів росії, хоча обидві категорії значно втратили в довірі за час війни. До жителів білорусі позитивно ставляться лише 22% (за рік показник погіршився втричі), негативно – 33%, нейтрально – 42%. Натомість до жителів росії переважає негативне ставлення – 69%. Позитивно ставляться до них 8% (за рік показник погіршився більш ніж утричі), нейтрально – 20%.

Схожі новини