Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українців просять економити електрику у вечірній час
16 Травня, 19:19

Українців просять економити електрику у вечірній час

Через вчорашні повітряні атаки росіян на Україну, пошкоджень зазнала енергетична система. Тож для того, аби вона вистояла, людей просять ощадливо використтовувати електроприлади у вечірній час.

Про це йдеться у повідомленні Укренерго:

“В енергосистемі значно знизився доступний обсяг потужності та резервів. Причина – зупинені на ремонт енергоблоки електростанцій, які зазнали масованих ракетних і дронових ударів росіян упродовж осені-весни. Також триває сезонна ремонтна кампанія на атомних електростанціях. Зупинені енергоблоки не виробляють електроенергію, тому енергосистемі потрібно активувати всі доступні резерви для забезпечення споживачів електрикою”.

Пояснюють також, що зараз імпорт електроенергії в Україну не відбувається. Експорт здійснюють лише у Польщу та Молдову, та тільки у ті години, які це дозволяють, тобто є надлишок потужності.

 

“Допомогти енергосистемі стабільно працювати може кожен з вас, зменшивши своє споживання у вечірні години – з 19.00 до 22.00. Вимкнувши декілька електроприладів або використовуючи їх вдень або вночі, ви допомагаєте зменшити навантаження на енергосистему та полегшити її балансування”,  – наголошують в Укренерго.

Додають, що ремонтні бригади працюють постійно, незважаючи на подекуди вкрай небезпечну ситуацію.

Схожі новини