Українців у Польщі вакцинуватися від COVID-19 безкоштовно: кого саме | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українців у Польщі вакцинуватися від COVID-19 безкоштовно: кого саме
29 Грудня, 09:08

Українців у Польщі вакцинуватися від COVID-19 безкоштовно: кого саме

Українці, які тимчасово чи на постійній основі живуть у Польщі, зможуть безкоштовно отримати вакцину від COVID-19.
Про це повідомив представник прем’єр-міністра країни Міхал Дворчик, пише «Польське радіо».

У зв’язку з початком вакцинації від коронавірусу на одному з телеканалів прозвучало запитання до Голови канцелярії прем’єр-міністра Міхала Дворчика щодо вакцини для працівників з України, сотні тисяч яких працюють у Польщі.

«Кожна людина, яка легально проживає на території Республіки Польща, і це перебування регулюється, наприклад, за допомогою карти тимчасового або постійного проживання, може зробити щеплення. Тут немає обмежень, тому працівники з України чи інших країн зможуть вакцину отримати безкоштовно», – відповів очільник Канцелярії прем’єра.

 

 

На запитання, чи вимагатиметься в таких випадках ще й дозвіл на роботу, Дворчик пояснив, що додаткових документів, окрім документів, які підтверджують, що дана особа має регульоване місце проживання в Польщі, вимагатися не будуть.

«Цим людям не потрібно мати додаткові документи, будь-який дозвіл на роботу чи посвідку про навчання, оскільки тимчасове перебування не завжди передбачає дозвіл на роботу в нашій країні», – нагадав він.

Дворчик також повідомив, що вакцина буде доступна кожному і що можна буде записатись на неї, навіть якщо людина не застрахована. Тому це стосується і бездомних людей, які зможуть зробити щеплення від коронавірусу.

Перша партія вакцини надійшла до Польщі у п’ятницю, перша вакцинація від COVID-19 розпочалась у неділю.

До кінця січня до Польщі має бути доставлено 1,5 мільйона доз вакцини.

 

Відео