Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
«Україна перекрила не русло річки, а канал.. має право»: представник Зеленського про Крим
14 Серпня, 07:54

«Україна перекрила не русло річки, а канал.. має право»: представник Зеленського про Крим

Окупанти Криму запропонували керівництву Росії ініціювати переговори з Україною про допуск на анексований півострів вод Дніпра.

Про це заявив “постійний представник Криму” при президенті РФ Георгій Мурадов.

«Ми хотіли б просити допомогти почати зондаж, можливо, переговорний процес із українською стороною про те, щоб вони нашу воду пропускали до Криму. Це не вода річки Дніпро, яка належить Україні, це наша вода, що йде з території РФ. Ініціювати переговорний процес необхідно для того, щоб вирішити багато питань північної частини Криму», – заявив Мурадов.

На цю заяву відреагував представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

«Усі претензії держави-окупанта на дніпровську воду не мають жодного правового чи міжнародно-правового підґрунтя. 1. Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити у міждержавних відносинах питань, пов‘язаних з Кримом. Питання, пов‘язані з Кримом, може ставити лише держава-суверен, тобто Україна. 2. Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), яка знаходиться на території України. На це Україна має повне право. 3. За всіма підрахунками, прісної води в Криму для потреб населення вистачає. В цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами», – пояснив Кориневич.

 

Фото: Главком

Схожі новини