Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна та Росія домовилися про транзит газу
31 Грудня, 10:52

Україна та Росія домовилися про транзит газу

У результаті тристоронніх переговорів Україна-Росія-Європейський Союз сторони підписали новий контракт щодо транзиту газу на п’ять років, повідомляє пресслужба Кабінету міністрів України.

Угода передбачає можливість пролонгації контракту через 5 років ще на 10 років на аналогічних умовах.

«При підписанні цього документа ми керувалися пріоритетами енергетичної безпеки України та добробуту наших людей. Завдяки підписанню контракту, Україна збереже стабільність на вітчизняному та європейському ринку газу. Це позитивно вплине на енергетичні ринки та стане значним фактором зниження ціни газу на ринку», – зазначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Мінімальні гарантовані обсяги прокачки будуть 65 млрд м куб газу на перший рік та 40 млрд м куб на наступні 4 роки. При цьому фактичні обсяги можуть бути вищими.

«Однією з умов України під час переговорів було сплата 2,9 мільярдів доларів від Газпрому за рішенням Стокгольмського арбітражу. Ці гроші ми вже отримали. Плюс, з урахуванням того, що українська газотранспортна інфраструктура залишається повністю задіяною, а нові маршрути доставки газу в Європу ще тривалий час можуть бути не реалізовані, ми будемо отримувати за транзит протягом наступних п’яти років орієнтовно 2-3 мільярди доларів щорічно», — сказав міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

Фото: ілюстративне

Схожі новини