Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Україна у міжнародному трибуналі розповіла про усі «морські злочини» Росії
12 Червня, 07:31

Україна у міжнародному трибуналі розповіла про усі «морські злочини» Росії

Заступниця глави МЗС України Олена Зеркаль представила позицію України у першому усному раунді слухань арбітражного трибуналу у справі України проти Росії щодо порушення Конвенції ООН з морського права в Чорному та Азовському морях і Керченській протоці.

Як повідомляє “Європейська правда”, у виступі Зеркаль навела перелік порушень Росії.

Як повідомляє видання, Зеркаль відзначила, що РФ  протиправно збудувала міст через міжнародну протоку, утискає судна усіх країн, що прямують до українських портів чи з них, розкрадає українські енергоресурси в межах прав України на морських просторах, перешкоджає вилову риби українськими рибалками. Починаючи з весни 2014 року Росія викрала в України вже понад 9 мільярдів кубометрів природного газу. У результаті дій Росії також суттєво скоротився український щорічний вилов риби.

Постійний третейський суд у Гаазі має до кінця року винести рішення щодо юрисдикції у справі України проти Росії.

«Ми надали аргументи, що статус Криму не змінився і позиція Росії є виключно її позицією, яка не підтримана жодною країною в світі і вона не може бути підставою для відхилення позову про порушення наших прав в Чорному і Азовському морях та в Керченській протоці», – сказала Зеркаль.

 

Фото: Кримські новини

Схожі новини