Україна висунула 6 умов для втілення “формули Штайнмаєра” щодо Донбасу | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Україна висунула 6 умов для втілення “формули Штайнмаєра” щодо Донбасу
18 Вересня, 21:32

Україна висунула 6 умов для втілення “формули Штайнмаєра” щодо Донбасу

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив про те, що він дав згоду на так звану “формулу Штайнмаєра” щодо врегулювання ситуації на окупованій частині Донбасу.

Про це він заявив на засіданні парламентських комітетів з євроінтеграції та закордонних справ.

«Ми домовилися про формулу Штайнмаєра на зустрічі радників 2 вересня, і я можу навести те, на що я дав згоду. Закон про особливий статус вступає в дію в попередньому форматі на момент проведення виборів, а остаточно набуває чинності після рішення БДІПЛ ОБСЄ  про визнання виборів такими, що відповідають європейським стандартам. Це – те, що записане в рішення. Більше там нічого немає. Треба щоби всі партії, представлені за цим столом, всі медіа, представлені тут, мали доступ до виборів, і так далі. Тільки тоді вибори можуть бути визнані такими, що відповідають стандартам ОБСЄ. Спочатку створюються необхідні безпекові умови, і тільки проводяться вибори, президент Зеленський це чітко сказав», – сказав Пристайко.

Речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер заявила, що в ході обговорень українська сторона заявила, що не має принципових заперечень по суті “формули Штайнмаєра”.

«Однак реалізація цієї формули можлива лише за умови виконання наступних пунктів: повне припинення вогню; забезпечення ефективного моніторингу СММ ОБСЄ на всій території України; виведення з території України збройних формувань іноземних військ і військової техніки; розведення сил та засобів вздовж всієї лінії зіткнення; забезпечення роботи Центральної Виборчої Комісії України, українських політичних партій, ЗМІ та іноземних спостерігачів; встановлення контролю за непідконтрольною Україні ділянкою українсько-російського кордону та виконання інших пунктів, передбачених українським і міжнародним законодавством та Мінськими угодами.

 

Українська сторона підтвердила готовність до розведення сил та засобів в районі Золотого та Петрівського. Натомість російська сторона заблокувала визначення можливої дати розведення. Сторонами досягнуто значного прогресу щодо взаємного одночасного звільнення утримуваних осіб», – пояснила Оліфер.

Водночас, 18 вересня під час засідання контактної групи в Мінську Україна відмовилася підписати документи про узгодження “формули Штайнмаєра”, що може призвести до зриву саміту “нормандської четвірки”.

Про це заявив в Telegram директор Центру політичної кон’юнктури Олексій Чеснаков, який входить в оточення помічника Володимира Путіна Владислава Суркова.

«Саміт глав держав “нормандської четвірки” може бути зірвано через відмову української делегації на переговорах в Мінську виконати домовленості про підписання документів, що стосуються імплементації “формули Штайнмаєра” і досягнуті на зустрічі політрадників 2 вересня в Берліні. Більш того, відмова української делегації на переговорах в Мінській контактній групі підписати документи про узгодження “формули Штайнмаєра” ставить питання про відповідальність і здатність домовлятися або самої делегації на чолі з Кучмою, або української сторони в цілому. Немає сенсу вести діалог з тими, хто не відповідає за свої попередні зобов’язання», – підсумував Чеснаков.

 

Фото: УНН

Відео