Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“Українська мова лише для комедій”: “1+1” втрапив у мовний скандал
07 Лютого, 11:40

“Українська мова лише для комедій”: “1+1” втрапив у мовний скандал

Комедії для осіннього сезону “1 +1” зняв тільки українською мовою, а всі 7 мелодрам, які показуватимуть навесні – російською. Про це представники телеканалу “1+1” розповіли під час презентації нового сезону каналу, передає “Українська правда”.

Такий розподіл пояснюють тим, що українська мова краще звучить у комедіях, а в мелодрамах її сприймати важко.

“Знайти тональність української мови, щоб глядач її сприймав, досить непросто, – каже Олена Єремєєва, продюсерка серіалів та фільмів каналу. – За нашими спостереженнями, мелодрами українською мовою виглядають гірше, ніж комедії. Продукти у весняному сезоні ми зробили російською мовою, тому що українська складніша для цього жанру. Артистам поки ще важко працювати українською. Це збільшує тривалість створення, що потім впливає на бюджет”.

Ще одна причина зйомок серіалів російською мовою – дистрибуція контенту в країнах СНД.

“Україномовні серіали зараз показують тільки на території України, без продажу за кордон, – пояснює Кривицький. – Для продажу потрібно виробляти російською мовою. Серіали, які вимагають адаптації на російську, не закладені в бізнес-модель як потенційний продукт для продажу”.

Єремеєва розповіла, що у цій розмові не йшлося про будь-яке упередження стосовно української мови, лише про виробничі нюанси.

Фото: Українська правда.

  • 0
  • 138
Схожі новини