Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українські канали на супутнику розкодують
28 Лютого, 19:26

Українські канали на супутнику розкодують

Президент України та медіагрупи дійшли згоди до 16 березня забезпечити запуск незакодованих супутникових версій головних українських телеканалів, передає пресслужба президента України.

«Маємо безліч листів і тисячі дзвінків у Офіс Президента з тим, що українці не можуть отримати цей сигнал через кодування і не мають можливості дивитися українські телеканали. Особливо це стосується регіону вздовж контактної лінії та тимчасово окупованих територій», – зазначив Володимир Зеленський.

Президент наголосив, що це питання стосується не лише бізнесу медіагруп, а й стратегічного захисту інформаційної безпеки України – внаслідок кодування сигналу не всі українці можуть вільно переглядати понад 20 головних телеканалів.

Зеленський зазначив, що Рада національної безпеки і оборони України має можливість запровадити мораторій на кодування супутникового сигналу телеканалів, але це не вирішить усього спектру проблем, зазначає УП.

Під час зустрічі Зеленський запропонував провайдеру ефірного цифрового телебачення «ЗЕОНБУД» до 4 березня цього року змінити модуляцію сигналу, щоб розширити покриття цифровим телебаченням на території держави та полегшити доступ населення до телемовлення.

Також «ЗЕОНБУД» до 1 травня 2020 року має забезпечити встановлення цифрових передавачів у 47 населених пунктах України відповідно до раніше взятих зобов’язань. Крім того, оператор повинен модернізувати наявні антенно-фідерні системи для всіх прикордонних територій.

Президент і представники медіагруп дійшли згоди до 16 березня 2020 року забезпечити запуск незакодованих супутникових міжнародних версій своїх загальнонаціональних телеканалів.

Крім того, оператори супутникового мовлення Xtra TV та Viasat мають розробити соціальні пакети супутникового телебачення з мінімальною абонплатою для соціально незахищених верств населення. Таким чином ці громадяни отримають можливість переглядати закодовані телеканали.

Фото: ілюстративне

 

 

Схожі новини