Український фільм змагатиметься за «Оскар» | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Український фільм позмагається за «Оскар»
09 Жовтня, 18:11

Український фільм позмагається за «Оскар»

Фільм Сергія Лозниці «Донбас»

Американська кіноакадемія оголосила список країн що пройшли кваліфікацію на участь у категорії Найкращий фільм іноземною мовою. Цього року участь беруть  87 країн. Серед них і українська кінострічка «Донбас».

Усі події фільму відбуваються на території так званої «Новоросії». Є епізод з великим весіллям, яке сам Сергій Лозниця називає «весіллям Мотороли». Ми  бачимо людей, що живуть у землянці без будь-яких вигод.

Кадр з фільму "Донбас"

Головне почуття, яке транслює Сергій Лозниця фільмом «Донбас», — це відраза. Він бачить територію «Новоросії» як дивний безглуздий фарс. І сам він це підтверджує.

Сценарій фільму заснований на документальних матеріалах. У ньому розповідають про події, що відбувалися на сході України. У центрі уваги – люди, вимушені пристосовуватися до життя в умовах, коли розпадаються інститути влади, сімейні та професійні зв’язки, коли речі перестають називатися своїми іменами.

«Донбас» знімали в Кривому Розі. Українським продюсером був Денис Іванов та кінокомпанія «Артхаус Трафік». Над картиною працювала велика міжнародна команда.

Минулого року від України на «Оскар» у категорії «Найкращий фільм іноземною мовою» претендував фільм «Рівень чорного», але він не потрапив до шорт-листа премії.

Відео