Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українським лікарям стане легше працевлаштуватися у Польщі
24 Жовтня, 16:08

Українським лікарям стане легше працевлаштуватися у Польщі

Польське Міністерство охорони здоров’я оприлюднило проєкт закону, який полегшує працевлаштування лікарів з країн-не членів ЄС, зокрема й України. Лікарям з-за кордону дозволять працювати без підтвердження диплому та складання іспиту на отримання звання лікаря, повідомило польське видання Gazeta Prawna.

У Польщі хочуть заохотити іноземних медиків працювати у місцевих лікарнях. Запропоновані зміни дозволять обійти або відтермінувати процедуру підтвердження медичних дипломів про освіту.

У Міністерстві охорони здоров’я Польщі коментують, що цей варіант розглядають, аби залатати кадрові дірки. Повідомляють, що багато лікарів з України працюють у Польщі. Але через те, що процес підтвердження диплому є тривалим та дорогим, українці здебільшого займають посади санітарів та медсестер.

Ярослав Федоровський, президент Польської федерації лікарень, пояснив, що схожу практику використовують й у інших європейських країнах.

«Маємо перевагу в тому, що лікарі, які претендують на роботу в Польщі, – це люди, які досить добре знають польську мову. І ми повинні використовувати це, щоб зробити наші лікарні успішними», – зазначив він.

Проєкт закону вже скерували до юридичної комісії Сейму.

Фото: ілюстративне

Схожі новини