Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українці очікують на приїзд Патріарха Варфоломія
16 Грудня, 09:16

Українці очікують на приїзд Патріарха Варфоломія

Предстоятель ПЦУ Митрополит Епіфаній заявив, що найближчим часом в Україну завітає Вселенський Патріарх Варфоломій, передає УП. Про візит Патріарха Варфоломія українці почули вчора, під час літургії з нагоди першої річниці створення Православної церкви України.

Конкретної дати приїзду глава ПЦУ Митрополит Епіфаній не вказав. Він зауважив, що найпершим його завданням на чолі єдиної Української Православної Церкви було зміцнити фундамент УПЦ та зберегти внутрішню єдність.

«Минув рік. Чи справляюся я з цим завданням? Вважаю, що так… Ми й нині проходимо певний період випробувань… Попри усі перешкоди чи виклики, як внутрішні, так і зовнішні, ми мусимо втриматися разом», – сказав Митрополит Епіфаній.

Він також подякував Патріарху Варфоломію та усім причетним до визнання незалежності помісної православної церкви.

«Святкуючи перший ювілей, першу річницю, ми не повинні забувати про жертви, які покладені протягом століть та в часи вже нашої новітньої історії. Не маємо права їх забути, для нас вони є справжніми новітніми героями», – додав Епіфаній.

15 грудня торік у Києві відбувся Об’єднавчий Собор, на якому створили Православну церкву України.

Нагадаємо, що 14 грудня у митрополичих палатах національного заповідника «Софія Київська» відбувся перший Архієрейський собор ПЦУ, під час якого Митрополит Епіфаній повідомив про юридичну ліквідацію організацій «Київська патріархія УПЦ КП» та «Патріархія УАПЦ».

Фото: УП

Схожі новини