Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українці зможуть користуватись електронними водійськими посвідченнями у смартфоні
27 Вересня, 13:59

Українці зможуть користуватись електронними водійськими посвідченнями у смартфоні

Міністерство цифрової трансформації планує запустити пілотний проект для використання водійського посвідчення в електронному режимі. Про це повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, передає УНН.

«Скоро ми запустимо пілотний проект, де кожен зможе використовувати електронні водійські права у себе в кабінеті, у смартфоні. І показувати, коли вас зупинили поліцейські, електронні права», – заявив Федоров.

Як повідомляє zaxid.net, подібні проекти вже діють в низці світових держав, зокрема, в США, Польщі і Данії.

Згідно з законодавством України, кожен водій зобов’язаний мати при собі посвідчення водія на право керування транспортним засобом, реєстраційний документ на транспортний засіб і діючий страховий поліс.

Нагадаємо, що невдовзі після виборів президент Володимир Зеленський анонсував проект «Держава в смартфоні»: за три місяці наказав провести аудит понад 350 державних реєстрів та розробити єдиний веб-портал електронних послуг. Зараз планується запуск системи електронної ідентифікації громадян eID. Для цього в одну систему зведуть дані про реєстрацію фізичної особи-підприємця, документи водія, інформацію про майно, землю, транспорт, податки та доходи українців.

 

Фото: ілюстративне

Схожі новини