Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українців попереджатимуть про захоплення бізнесу та нерухомості
13 Серпня, 08:04

Українців попереджатимуть про захоплення бізнесу та нерухомості

В Україні планують створити систему, яка буде попереджати громадян про захоплення їхньої нерухомості або бізнесу.

Про це на своїй сторінці у Facebook розповів співзасновник Monobank Дмитро Дубілет, який став радником тимчасового в.о. глави СБУ Івана Баканова.

«Ми хочемо створити систему, яка буде повідомляти громадян про те, що їхнє майно переходить комусь іншому. Цю реформу можна розбити на три частини.

 

По-перше, планується дати громадянам і бізнесу можливість безкоштовно підписуватися на повідомлення про те, що їхня нерухомість або бізнес змінює власника. Зараз подібний сервіс є, але він а) платний; б) стосується тільки нерухомості, і то не всієї. Наша мета – зробити сервіс безкоштовним, що охоплює всі типи майна і доступним через різних провайдерів.

 

По-друге, в планах – навчитися повідомляти громадян, навіть якщо вони не підписалися. Яким би простим сервіс підписки не був, більшість громадян на нього не підпишуться. Тому ми ставимо перед собою завдання навчитися слати їм повідомлення в будь-якому випадку.

 

По-третє, планується повідомляти про підготовку угоди, а не тільки про вже завершені. Якщо вашу квартиру або бізнес вже віджали, то процес повернення може бути довгим і виснажливим. Ми повинні зробити так, щоб ви отримували повідомлення про реєстраційні дії ще на етапі підготовки. Потрібно дати можливість громадянам загальмувати таку угоду. Наприклад – шляхом спрощення процедур подачі скарги в анти-рейдерську комісію при Мін’юсті. Втім, ми розуміємо, що це може призвести до зловживань і з боку продавців, так що будемо впроваджувати акуратно», – розповів Дубілет.

 

Фото: Ракурс

Схожі новини