Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Українцям хочуть ввести ПДВ з іноземних посилок
31 Жовтня, 11:30

Українцям хочуть ввести ПДВ з іноземних посилок

У владних кулуарах вже місяць обговорюється пропозиція щодо запровадження додаткових податків на міжнародні посилки

Такі податки хочуть ввести для посилок, вартість яких перевищує 22 євро. Запропонували таке нововведення Міністерство Фінансів України та Державна фіскальна служба.

Пропозиція була озвучена у владних кулуарах під час засідання закритої робочої групи, яка опрацьовує зміни до Митного та Податкового кодексів України, повідомляє Галінфо з посиланням на власні джерела.

 

“Предметом зустрічі був розгляд проектів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів України, які, у випадку їх прийняття, матимуть негативні наслідки для пересічних громадян України. А саме: всі іноземні посилки, дорожчі 22 євро, обкладатимуться ПДВ, що автоматично підвищить вартість покупок в закордонних інтернет-магазинах щонайменше на 20-30%”, – розповіло джерело.

 

В’ячеслав Клімов підтвердив інформацію про намір уряду ввести ПДВ на міжнародні посилки з 2019 року. Засновник та власник «Нової пошти» також  наголосив, що ця пропозиція матиме негативні наслідки для населення, бо «позбавить його можливості закордонного шопінгу». Про це повідомляє УНІАН.

Експерти заявляють, що введення податку на міжнародні посилки призведе до того, що українці будуть змушені сплачувати ПДВ навіть з подарунків, які вони отримують міжнародною поштою. Звісно, якщо вартість подарунку буде вищою 22 євро.

«Якщо раптом депутати приймуть обмеження ще й до можливості ввозити максимум 3 посилки до 22 євро, в Україні по-перше це безпосередньо вплине на покупки пересічних українців в закордонних інтернет-магазинах. По-друге, суттєво збільшаться випадки контрабанди. Люди просто почнуть шукати нелегальні шляхи ввезення товарів в Україну, замість того, що платити незрозумілі нові податки. Це не сприятиме наповненню державного бюджету. Треба ще розуміти, що це призведе до девальвації гривні та зменшення купівельної спроможності пересічного громадянина», – прокоментував один із акціонерів логістичної компанії Meest China.

 

Очевидно також, що введення ПДВ на посилки негативно відіб’ється на наповненні товарами масового попиту. Логічно, що це  приведе до зростання контрабанди, бо у кулуарах не враховують відсутність в Україні розвиненої вітчизняної промисловості.

Схожі новини