Українцям не уникнути стресу: 27 жовтня переводять стрілки годинників – Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Українцям не уникнути стресу: 27 жовтня переводять стрілки годинників
15 Жовтня, 10:11

Українцям не уникнути стресу: 27 жовтня переводять стрілки годинників

Щороку українці переводять стрілки годинників з літнього на зимовий час. Цієї осені перейдемо на зимовий час у ніч зі суботи на неділю, 27 жовтня, передає Уніан. 

Перехід на зимовий час, як і на літній, регламентується відповідною постановою Кабінету міністрів України. Нею передбачено, що стрілки годинників потрібно перевести на годину назад в останню неділю жовтня о 04.00. Таким чином у цю ніч українці зможуть поспати на годину довше.

Більшість сучасних ґаджетів автоматично переводять годинники на новий час. Стрілки механічних годинників краще перевести перед сном, аби вранці не переплутати час.

Медики та науковці довели, що переведення годинників негативно впливає на здоров’я людини. Різка зміна часового режиму призводить до стресу. Аби добре почуватися після переведення годинників, фахівці рекомендують за тиждень до цього зменшити фізичне навантаження. Не слід затримуватися на роботі й братися за важку працю – у перехідний час варто запобігти перевтомі.

Також заздалегідь треба скоригувати режим сну. Фахівці радять хоча б за тиждень до переходу на зимовий час почати лягати спати на 15 хвилин пізніше, ніж зазвичай. Потрібно більше гуляти на свіжому повітрі, а перед сном провітрювати спальню. Також слід стежити за своїм раціоном – не вживати жирну їжу, алкогольні напої та уникати кави з кофеїном. Натомість, краще пити трав’яний чай і воду.

Більшість країн світу вже відмовилися від зміни часу. Країни Євросоюзу мають намір скасувати перехід на літній і зимовий час, починаючи з 2021 року.

Фото: ілюстративне

Відео