«Українцям не варто скуповувати долари та євро», – львівський економіст | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Українцям не варто скуповувати долари та євро», – львівський економіст
16 Березня, 16:16
logo-black

«Українцям не варто скуповувати долари та євро», – львівський економіст

Юлія Швидко

У львівських обмінниках за долар просять 27 грн 35 коп. Ще місяць тому його ціна була на 3 грн нижча. Як вплинула пандемія коронавірусу на курс валют і яким чином українці зуміють пережити цю економічну кризу, LMN розповів львівський економіст Ростислав Слав’юк.

«Ще до початку пандемії усі світові аналітики говорили, що буде фінансова криза. Зокрема, йшлося про перевантаження економіки грошима, тому це час від часу відбувається.  Прогнозували, що криза почнеться зі Сполучених Штатів, про Китай ніхто не говорив. Але туди прийшов коронавірус  – по країні вдарила медична криза, – розповідає економіст. – Ще торік усі чекали проблем з акціями, облігаціями. Інвестори, які мали мільярди доларів, у кінці минулого року вирішили гроші притримати, не вкладали в акції. Думали, що перечекають до весни, тоді будуть щось купувати. У ці плани втрутився коронавірус. Тепер ще більше знецінюються акції, облігації, змінюються ставки за кредитами. Через пандемію підприємства зупиняються, зменшується потреба у кредитах, немає такої потреби у грошах. Це б’є по курсу долара, гривні, євро. Італія через коронавірус може втратити половину бюджету. Також криза зачепить Францію, частково Німеччину. В економічному плані зараз може піднятися Китай – він уже коронавірус пережив. Поки Європа від вірусу відійде, Китай уже зможе конкурувати з нею на рівні».

В Україні гривня вже не повернеться до попереднього курсу. Вона може закріпитися на позначці – 27-27.50 за долар, припускає фахівець.

“Це за умови, якщо не буде паніки. Якщо ж раптом паніка почнеться – тисяча заражених, половина померла – тоді національна валюта може стрімко впасти, – додає Ростислав Слав’юк. – На даний час гривня падає, бо бракує доларів. Україна має перше місце з виробництва олії. Вона її постачає в Італію, Польщу, Латинську Америку, Китай. Уже у ній потреби менше, тому зменшується виручка. Відповідно зменшуються валютні надходження до України. Також заробітчани. Вони передавали мільярд доларів на місяць. Тепер бюджет має обійтися без цих грошей. Крім цього, банки та експортери не хочуть продавати долари. Цим провокують зростання курсу іноземної валюти”.

Економіст радить людям зберігати спокій.

«Якщо не панікуватимемо, то з пандемії вийдемо нормально. Знову будуть купувати харчі, потребуватимуть робочої сили, – каже. – Українцям не варто скуповувати долари та євро. Адже паніка завжди закінчується економічними проблемами. Треба два місяці перечекати. Дай Бог, аби ми це пережили, принаймі, як поляки. Після таких криз – економічної, фінансової,  медичної, псилогічногої – піде сильний рух. Надіємося, що бізнес зорієнтується і економіка не впаде».

Фото: Вголос

Відео