регіональні новини
Написати нам
Українцям виплачуватимуть нагороду за викриття корупції
13 Вересня, 13:51

Українцям виплачуватимуть нагороду за викриття корупції

Сьогодні, 13 вересня, Верховна Рада України ухвалила в першому читанні зміни до закону «Про запобігання корупції», повідомляє захід.нет.

У президентському проекті йдеться про те, що тепер існуватиме така людина, як викривач корупційних схем. Це особа, яка зможе довести, що інформація є правдивою та повідомить про корупційні факти спеціальні служби. Також викривач може залишитись анонімним.

Згідно з законопроектом, йдеться про масштабні корупційні схеми збитки від яких починатимуться приблизно від 10,5 млн грн. У такому випадку викривачу виплачується винагорода. Сума – у межах 10% від грошового розміру злочину або від завданого державі збитку. Однак, це не більше 3 тисяч мінімальних зарплат.

Як сказано в пояснювальній записці, реалізація закону у разі його прийняття потребуватиме видатків з державного бюджету. Кошти планують використати ті, що надходять від відшкодування збитків державі, від сплати санкцій, штрафів, тощо.

Держава сприяє та заохочує викривачів повідомляти про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень через спеціальні телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку, засоби масової інформації, журналістів, громадські об’єднання, професійні спілки тощо.

За це рішення проголосували 283 народних депутатів із 401 зареєстрованого в сесійній залі. Крім того, парламент підтримав підготовку закону президента до другого читання за скороченою процедурою, після якого, у разі успіху, закон відправлять на підпис спікеру ради і президенту.

 

Фото: ілюстративне

Схожі новини