«Укрзалізниця» виплатить 435 тисяч гривень працівниці, яку відсторонили від роботи через війну | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Укрзалізниця» виплатить 435 тисяч гривень працівниці, яку відсторонили від роботи через війну
08 Травня, 20:20

«Укрзалізниця» виплатить 435 тисяч гривень працівниці, яку відсторонили від роботи через війну

Залізничний районний суд міста Львова задовольнив позов працівниці «Львівської залізниці» Катерини Левко, яка була відсторонена через повномасштабне вторгнення та зобов’язав «Укрзалізницю» виплатити їй 435 тисяч гривень компенсації. Про це пише Zaxid.net.

«Як вказано у рішенні суду, яке оприлюднили у травні 2024 року, Катерина Левко звернулась з позовом до «Укрзалізниці» та просила скасувати наказ про призупинення дії трудового договору зі старшою ревізоркою управління внутрішнього аудиту та контролю філії «Львівська залізниця». Саме на цій посаді працювала позивачка. Із травня 2022 року із Катериною Левко та іншими працівниками департаменту внутрішнього аудиту та контролю призупинили дію трудових договорів «до припинення або скасування воєнного стану в Україні», відсторонивши від роботи. У листопаді 2023 року жінку звільнили через скорочення штату працівників»,- йдеться у матеріалі. 

Катерина Левко вважає, що наказ залізниці є незаконним і порушує її право на працю.

«”Укрзалізниця” не припиняла своєї роботи, тобто є необхідність в організації та виконанні роботи також працівниками департаменту внутрішнього аудиту та контролю, тому у відповідача була та є необхідність та можливість надання роботи департаменту внутрішнього аудиту та контролю»,- зазначила жінка.

Представник “Укрзалізниці” просив відмовити у задоволенні позову та зазначив, що Департамент внутрішнього аудиту та контролю надає аудиторські послуги відповідно до плану, затвердженого наглядовою радою, однак наглядова рада не затвердила план внутрішнього аудиту на 2022 рік. Це означало, що функції контролю фактично припинилися.

Суддя задовольнила позов Катерини Левко – «Укрзалізниця» має виплатити їй 435 тисяч гривень за час вимушеного прогулу (із травня 2022 до листопада 2023 року, коли жінку звільнили).  Вирок ще можна оскаржити.

Відео