Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Уламок ракети спричинив інфаркт: львівські медики врятували 12-річного хлопчика з Бахмута
02 Грудня, 18:32

Уламок ракети спричинив інфаркт: львівські медики врятували 12-річного хлопчика з Бахмута

Уламок в голові спровокував у 12-річної дитини інфаркт мозку. За життя Михайла Баєва з Бахмута, у двір якого прилетіла російська ракета, лікарі Національного реабілітаційного центру НЕЗЛАМНІ боролися три місяці, і хлопчика вдалося врятувати, пише пресслужба ЛМР.

7475e997-79aa-408c-8860-13287f4714e4

«Сім’я Баєвих займалася господарськими справами, коли почався обстріл. Голова родини отримав смертельно поранення, а його сина Михайла відкинуло у дім ударною хвилею. До місцевої лікарні хлопчика доправили у критичному стані: десятки уламків на обличчі та шиї, пошкоджена сонна артерія та інфаркт головного мозку. Хлопчика терміново евакуювали до Дніпра», — розповідають у медзакладі.

Тамтешнім лікарям вдалося відновити кровопостачання мозку, стабілізувати стан дитини і тоді її евакуаційним потягом відправили до Львова, в Національний реабілітаційний центр «Незламні». Тут боротьбу за його життя розпочала команда центру дитячої нейрохірургії.

«Стан Михайла був вкрай важкий. Через ушкодження сонної артерії хлопець не міг ковтати, говорити, ходити. Комп’ютерна томографія показала, що у мозку дитини ще є два уламки – у ділянці позаду очей та тім‘яній, що поруч із життєво важливими магістральними судинами».

398c2e97-73e8-492e-a89d-856194b43367

Завідувач відділення нейрохірург Михайло Ловга, проаналізував ситуацію, і дійшов висновку , що видаляти їх надто небезпечно. Якщо пошкодити магістральну судину, буде сильна кровотеча, дитина може померти. Хлопчика лікують медикаментозно.

З ним також працюють фізичний терапевт та логопед. За кілька тижнів Михайло почав говорити, рухати ногами і навіть зробив самостійно перші кроки. Паралельно медики лікували і осколкові поранення та опіки. Аби закрити дефекти від ран, йому зробили декілька операцій.

Після трьох місяців лікування Михайло з бабусею та молодшим братом, який з опіками теж перебував у лікарні, поїхали до Дніпра, де тепер мешкатимуть. Михайло вийшов з лікарні своїми ногами, нарешті повертається до повноцінного життя. І хоч у його голові назавжди лишаться два уламки, лікарі впевнені: нашкодити йому вони не зможуть.

Схожі новини