Унікальні карстові водойми на Бродівщині знову повноводні | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Унікальні карстові водойми на Бродівщині знову повноводні
15 Лютого, 14:27
logo-black

Унікальні карстові водойми на Бродівщині знову повноводні

Марта Занюк

Карстові водойми «Сині вікна» межують із заповідними територіями Національного парку «Північне Поділля». Вони розташовані у лісі Бродівського району за 3 км від села Жарків.
Водойми утворилися дуже давно і були наповнені кришталевою голубою водою. Люди дали їм назву «Сині вікна» через прозорість та колір води.

Через посуху у 2016 році вода у карстових водоймах зникла повністю. Наступного року почала набиратися знову, а у 2018 її стало достатньо, проте вона була каламутною і мала зеленкувато-болотяний відтінок.
Лише цієї зими вода стала знову кришталево-чистою, але не блакитною, а бірюзовою.

«У 2010 році указом президента утворився наш парк і ця територія стала нашою, – розповідає LMN провідний фахівець з туристичного обслуговування «Північного Поділля» Мар`яна Ваник. – З 2013 року ми почали займатися «Синіми вікнами», чистили їх від дерев.
Колись водойми розділяв місток, але зараз рівень води високий, його не видно і виглядає ніби водойма тільки одна. Та влітку знову будуть розділені».

За словами Мар`яни, поблизу водойм є підземне джерело і швидше за все воно наповнило «Сині вікна».
Цьогоріч Національний парк «Північне Поділля» планує створити свій четвертий туристичний маршрут на Бродівщині. Працівники хочуть об`єднати у ньому багато об`єктів, зокрема карстові водойми, серед яких «Сині вікна» та «Голуба криниця», а також мости часів Австрії.

«Це буде піший трьохденний маршрут, який називатиметься “Туристичні принади Вороняцького Горбогір`я”. Минулого року ми вперше йшли за цим маршрутом з працівниками але ще допрацьовуємо його», – каже Мар`яна.

Окрім того, парк організовує туристичні маршрути у Золочівському районі, а у майбутньому планують і у Буському.

 

Фото: Національний парк “Північне Поділля”, Мар`яна Ваник.

Відео