Унікальний вітраж храму св.Іоана Золотоустого у Львові забрали на реставрацію | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Унікальний вітраж храму св.Іоана Золотоустого у Львові забрали на реставрацію
17 Серпня, 11:43

Унікальний вітраж храму св.Іоана Золотоустого у Львові забрали на реставрацію

Львівські реставратори взялись за відновлення унікального 130-річного вітража з храму св.Іоана Золотоустого, який розташований у Львові на вул.Лисенка, 43. Йдеться про округлий вітраж, який зображує Непорочне Зачаття, розміщений над центральним входом до храму. Роботи виконує майстриня Марія Шумська-Барвінок за кошти фонду ALIPH, повідомляє пресслужба Львівської мерії.

Як розповіли в управлінні охорони історичного середовища, ще на початку березня великі вітражі у вівтарній частині храму закрили спеціальними захисними конструкціями, щоб убезпечити від руйнувань внаслідок воєнний дій. А от круглий вітраж над входом довелося демонтувати.

«Вітраж розсипався під руками, мав багато різних дефектів, сколів. Спайка між елементами була знищена. Відтак, просто захистити його щитам, аналогічно до того, як це зробили в інших храмах, неможливо. А найменша ударна хвиля чи буревій його б зруйнували», – розповіла реставраторка Марія Шумська-Барвінок.

Додамо, храм святого Іоана Золотоустого, колишній костел Найсвятішого Серця Ісусового і монастир францисканок, розташований на вул. М. Лисенка, 43. Автор проєкту –  архітектор Юліан Захарієвич. У інтер’єрах збереглись усі три вітражі, виготовлені у Мюнхені фірмою Ф. Маєра у 1887-1889 рр. Центральний – зображує Найсвятіше Серце Ісуса, бокові вітражі присвячені св. Меланії і Архангелові Михаїлу. Вітраж у круглому вікні на фасаді церкви зображує Непорочне Зачаття.

Храм належить Православній церкві України.

Відео