Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Університет внутрішніх справ готовий звільнити приміщення для музею Шептицького
17 Липня, 19:04

Університет внутрішніх справ готовий звільнити приміщення для музею Шептицького

Міська рада знайшла приміщення, які можна передати університету МВС, звільнивши місце на вулиці Кривоноса, 1 для музею Андрея Шептицького. Про це повідомляє РІСУ з посиланням на отця Севастіяна Дмитруха.

 

«Минулого тижня, 10 липня, досить активно працювала щодо цього питання Львівська міська рада та Львівська обласна державна адміністрація. Після прес-конференції ми мали зустріч у міськраді, під час якої обговорювали і представляли нові приміщення, щоб передати їх Львівському державному університету внутрішніх справ. Згодом ми зустрілися з новим головою ЛОДА Маркіяном Мальським і розмовляли про проблему щодо приміщення. Тепер міська влада представила приміщення на вулиці Щепкіна — 700 кв. м, на вулиці Каліча Гора 1200 кв. м, а також на вулиці Замарстинівській», — заявив директор музею отець доктор Севастьян Дмитрух.

 

articleimages_76536_prymishchennia

За словами о. Севастіяна, він зустрічався з суддею Шевченківського районного суду Львова з приводу приміщень, які є на вул. Кривоноса, 4 і на вул. Січових Стрільців, 12. Для нього передають приміщення на вул. Кривоноса, 4. Натомість суд готовий звільнити свої приміщення — 900 кв. м для університету.

 

«Як бачимо ситуація вияснюється, а приміщення знаходять, щоб надати їх університету з метою здійснювати навчальний процес. Приміщення на вул. Кривоноса, 1, які є при храмі блаженного Климентія Шептицького, зможуть бути звільненими для створення Музею митрополита Андрея Шептицького. Акція протесту поки що відкладається, бо ми бачимо, що активно працює ЛМР та ЛОДА. Маємо надію, що до понеділка 22 липня будемо мати більше інформації і випрацюваний проект передачі цих приміщень. Будемо про все інформувати надалі. Дякую всім за підтримку», підкреслив отець Севастьян.

 

 

articleimages_76536_eksponaty

Нагадаємо, в лютому 2017 року було створено юридичну особу Музей митрополита Андрея Шептицького. Засновники музею Курія Львівської архиєпархії УГКЦ та директор музею о. Севастьян Дмитрух.

Священик почав порушувати питання про створення музею у приміщення колишнього монастиря на вул. Кривоноса, 1 ще у 2001 році перед тодішнім мером Львова Василем Куйбідою.

 

articleimages_76536_pozhertvy

Музей базується на колекціях, зібраних о. Севастьяном Дмитрухом впродовж чотирьох десятиліть, за дорученням і благословенням світлої пам’яті митрополита Володимира Стернюка, передусім на території Львівської митрополії, а також і на території Франції, Німеччини, США, Канади та інших країн. Це найбільша збірка особистий речей митрополита Андрея Шептицького понад 600 експонатів.

Монахи-студити також утримують і постійно розширюють іншу унікальну збірку старовинних раритетів українського сакрального мистецтва «Студіон», яку ще в 1909 році започаткував митрополит Андрей. Зараз це понад 6000 предметів, датованих починаючи від  XIV століття. «Студіон» є однією з найцікавіших збірок українського сакрального мистецтва. Надзвичайно високу оцінку цій діяльності дав свого часу Борис Возницький.

 

Схожі новини