Уночі не стало єдиної в Україні дитини зі синдромом передчасного старіння | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Уночі не стало єдиної в Україні дитини зі синдромом передчасного старіння
01 Липня, 17:29

Уночі не стало єдиної в Україні дитини зі синдромом передчасного старіння

Сьогодні вночі, 1 липня, померла 10-річна вінничанка Ірина Химич із рідкісним сидромом передчасного старіння. Дівчинка була єдина в Україні з таким діагнозом. Цього року Іринку обстежили в американській клініці. У дитини були досить успішні результати лікування. Аби врятувати дівчинку, гроші збирали цілою Україною. Кошти на її лікування надходили і з-за кордону. Про смерть доньки повідомила її мати на своїй сторінці у Facebook.

«Ірочка померла. Вчора зупинилося її сердечко. Вибач, сонечко, що не змогла цього разу тебе врятувати», – повідомила Діна Химич.

Раніше мати розповідала, що Іринка народилась повністю здоровою доношеною дитинкою, з вагою 2 кг 300 г. В чотири місяці в неї почали пухнути ніжки, а шкіра по всьому тілі нагадувала спечену. Закордонні медики діагностували прогерію (синдромом Хатчинсона-Гілфорда). У таких дітей з’являються проблеми, які турбують людей похилого віку. В Іринки виникав приступ інсульту. Ночами дитина страждала через судоми. Лікарі кажуть, що за рік такі пацієнти біологічно старіють на 8-10 років.

Іринка гарно малювала. Свої картини презентувала на власних виставках.

«Вона побачила цей світ таким яскравим, таким прекрасним! Скільки мужності, доброти, таланту і радості було в одній маленькій дівчинці… Колись Ірочка подарувала мені чарівну паличку… і це правда, всі бажання, які ти для неї загадаєш, вона виконує, крім одного, – написала Галина Захарченко. – Її мама зробила все, щоб Ірочка залишалася з нами якомога довше!»

Усі, хто хочуть фінансово підтримати родину Іринки, можуть переказувати кошти на картку 4149499140213560.

Фото: Фейсбук

Відео