Уряд пропонує забрати «військовий» ПДФО з громад вже з 1 жовтня | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
Уряд пропонує забрати «військовий» ПДФО з громад вже з 1 жовтня
12 Вересня, 19:12

Уряд пропонує забрати «військовий» ПДФО з громад вже з 1 жовтня

Сьогодні, 12 вересня, уряд схвалив зміни до Бюджетного кодексу для фінансування сектору безпеки і оборони та розвитку оборонно-промислового комплексу. Про це йдеться на сайті Кабміну.

Серед перелічених змін — спрямування «військового» ПДФО у бюджети держорганів вже з 1 жовтня 2023 року. Раніше вони зараховувались до місцевих бюджетів.

«Зокрема, змінами до Бюджетного кодексу України пропонується… зарахування з 1 жовтня 2023 року по 31 грудня 2024 року до спеціального фонду держбюджету надходжень від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, що сплачується згідно з Податковим кодексом на відповідній території України», — йдеться в повідомленні Кабміну.

Натомість половину коштів пропонують скерувати Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України для здійснення заходів із закупівлі спеціальної техніки та обладнання, ще половину — Міністерству з питань стратегічних галузей промисловості України на виконання державних цільових програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, розроблення, освоєння і впровадження нових технологій, нарощування наявних виробничих потужностей для виготовлення продукції оборонного призначення.

За прогнозами уряду, йдеться про 25,8 млрд гривень з 1 жовтня 2023 року до кінця року та у 2024 році – 93,7 млрд гривень.

Уряд також пропонує на період дії воєнного стану за рішеннями місцевих рад вільні залишки коштів місцевих бюджетів та залишки коштів спеціального фонду місцевих бюджетів, які утворилися на кінець бюджетного періоду, спрямовувати на забезпечення підтримки обороноздатності держави.

Проєкт закону вже зареєстровано у Верховній раді України. Тепер слово за народними депутатами.

Відео