Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Уродженець з Жидачівщини Богдан Горинь став лауреатом Шевченківської премії
19 Лютого, 19:27

Уродженець з Жидачівщини Богдан Горинь став лауреатом Шевченківської премії

Комітет з Національної премії імені Тараса Шевченка назвав лауреатів 2019 року.  Серед них – колишній дисидент, політичний і громадський діяч Богдан Горинь. Про це пише Galnet.

Він здобув перемогу у номінації «Література, публіцистика, журналістика».  У цій номінації також перемогла  письменниця Оксана Забужко.

Результати голосування подадуть на затвердження Президентові. Премію вручатимуть на початку березня.

11afc17195662fb21aa8807d2d27557d-1

Довідка:
Богдан Горинь народився 10 лютого 1936 року у селі Кнісело Жидачівського району на Львівщині.  Закінчив філологічний факультет Львівського університету імені Івана Франка.

У 1965 році його заарештувалид та засудили за “антирадянську пропаганду” на 3 роки концтаборів у селі Явас Мордовської АРСР.

Він є членом редколегій самвидаву часописів «Український вісник», «Кафедра», головний редактор самвидаву щомісячного бюлетеня «Львівські новини».  Входить у Спілку письменників України та є одним із засновників Української Гельсінської Спілки.

Богдан Горинь був народним депутатом України 1-го та 2-го скликань.

Дисидент – автор книжок та багатьох статей з питань літератури, мистецтва, психології творчості, історії та політики.

Додамо, Шевченківська премія – найвища державна нагорода України в галузі культури  і мистецтва. Рішення про присудження премії ухвалює президент України на основі пропозицій Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка.

З 2017 року премію присуджують у п’ятьох номінаціях: література, публіцистика, журналістика, музичне мистецтво, театральне мистецтво, кіномистецтво та візуальне мистецтво. Раніше номінацій було дев’ять.

 

Фото: Історична правда, ТСН.

Схожі новини