Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
Уродженця Самбірщини гетьмана Сагайдачного проголосили покровителем українського війська
20 Квітня, 17:41

Уродженця Самбірщини гетьмана Сагайдачного проголосили покровителем українського війська

Предстоятель Православної церкви України митрополит  Епіфаній проголосив гетьмана Петра Сагайдачного покровителем українського війська. Про це повідомили в пресслужбі Міністерства культури та інформаційної політики.

«У серці української столиці – Софійському соборі – гетьмана Петра Сагайдачного проголосили покровителем українського війська. Сьогодні, як і у часи героїчної доби Сагайдачного, українці стали свідками та учасниками боротьби українського народу за свободу, а наші ЗСУ здобувають у переможних битвах світове визнання», – йдеться в повідомленні.

Під час урочистостей Епіфаній також освятив репліку легендарного меча Сагайдачного. У Мінкультури повідомили, що копія меча, виготовлена у 2018 році, перебувала на затопленому кораблі «Гетьман Сагайдачний».

«Щоб корабель не дістався ворогу, його вивели з ладу у перші дні російсько-української війни. Копію меча допомогли віднайти віце-адмірал ВМС ЗСУ Сергій Гайдук та капітан І рангу, заступник командувача ВМС ЗСУ Андрій Урсол. Так врятований меч прибув до Софійського собору», – зазначили в пресслужбі.

278568163_302730092011218_2498799376715165680_n

Петро Сагайдачний – український полководець і політичний діяч, гетьман Запорізької січі, що народився Кульчицях на Самбірщині. Є єдине його відоме прижиттєве зображення. Саме його називають – творцем Запорозького війська, на той час – армії європейського рівня. Він відродив українську православну церкву, фінансував освіту. Найвідоміший військовий подвиг Сагайдачного – перемога у битві під Хотином. Тоді 40-тисячна армія козаків за підтримки вояків з Польщі перемогла 150-тисячну турецько-татарську орду.

Схожі новини