«Усі інструменти вже є»: Василь Курій розповів, як громадам зберегти ліси (ВІДЕО) | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
«Усі інструменти вже є»: Василь Курій розповів, як громадам зберегти ліси (ВІДЕО)
13 Грудня, 17:00
logo-black

«Усі інструменти вже є»: Василь Курій розповів, як громадам зберегти ліси (ВІДЕО)

Борець із незаконними вирубками лісів на Львівщині Василь Курій розповів механізм, за допомогою якого територіальні громади можуть захистити свої лісові масиви від масових рубок. За його словами, організувати якісну роботу в лісі та подбати про наповнення бюджету громади в цьому плані мають саме ОТГ.

«Для цього активісти та депутати місцевих рад попереднього скликання напрацювали необхідні інструменти. Зараз залишається максимально використати їх. Наприкінці каденції не буде, так би мовити, на кого показувати пальцем. Влада зосереджена в руках громад, змінити ситуацію з вирубками важко, але можливо», – зазначає Василь Курій.

Перш за все, як пояснює чоловік, громадам слід  продублювати рішення №77 від лютого 2016 року «Про затвердження механізмів громадського контролю» та розпорядження голови ЛОДА Максима Козицького,  відповідно до якого протоколи про обговорення запланованих лісогосподарських заходів з громадами та календарні плани проведення рубок мають бути передані в районні адміністрації в десятиденний термін.  Ці документи дозволятимуть вимагати розроблення лісосіки виключно після погодження громадою на слуханнях.

«Далі на основі рішень прийнятих на слуханнях, ОТГ приймають свої рішення, що для початку робіт в лісі, потрібен дозвіл, за який має проголосувати сесія ОТГ», – пояснює Василь Курій.

Коли лісокористувач  планує рубку і повідомляє про це громаду, голова, виконком, чи сесія звертається до лісгоспу з вимогою надати всі необхідні документи, щоб з’ясувати, що за рубка і підготуватися до громадських слухань – лісорубний квиток, матеріально грошову оцінку лісосіки, угоду з підприємцем, який буде розробляти лісосіку.

Після отримання документів представники громади вивчають їх та інспектують ділянки, де мають проводитися рубки, стан комунальних доріг, якими планується вивозитись деревина. Натомість лісгосп надає ОТГ повну інформацію про виконавця лісозаготівельних робіт, штат бригади, техніку, яка буде використовуватися. Відтак, громади і лісгосп ініціюють громадські слухання, на яких ознайомлюють місцевих жителів з запланованими рубками.

«Проголосовані протоколи громадських слухань передаються в усі інстанції. За результатами громадських слухань, сесія ОТГ приймає рішення дати чи не дати дозвіл на розробку лісосіки і вивозу деревини комунальними дорогами, рішення теж надсилається в усі інстанції», – зазначає Василь Курій.

Він наголошує, що далі в обов’язковому порядку ОТГ публічно інформує громадськість про плани рубок, та рішення, які прийняті на громадських слуханнях та на сесіях. Якщо громада і сесія надали дозвіл розробляти лісосіку – ОТГ публічно звітує про надходження до бюджету ОТГ з даної рубки.

Відео