В 9 років перестала рости: львівські лікарі пересадили дитині нирки від посмертного донора | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В 9 років перестала рости: львівські лікарі пересадили дитині нирки від посмертного донора
18 Липня, 15:57

В 9 років перестала рости: львівські лікарі пересадили дитині нирки від посмертного донора

У Центрі трансплантології Лікарні Святого Миколая 12-річній Тоні з Івано-Франківська пересадили нирку від посмертного донора. Як зазначили в Першому медичному обʼєднанні Львова, у 9 років через вроджене генетичне захворювання нирок Антоніна перестала рости.

«12-річна Антоніна з Івано-Франківська мучилась від болю та втоми. Як каже сама дівчинка, вона відчувала запаморочення та болі в животі. Як виявилось, її нирки працювали лише на 15%. Це не лише уповільнило ріст, але й призвело до ниркової недостатності», — йдеться у повідомленні.

Мама Антоніни не знала, що проблема уповільнення росту дівчинки в нирках. Для батьків новина, що доньці терміново потрібна трансплантація стала шоком. Але вони, як донори не підійшли. Орган від посмертного донора вдалось знайти за пів року. Донором став 50-річний чоловік, який отримав несумісні з життям травми. Його рідні вирішили подарувати іншим людям шанс на порятунок.

«Щорічно приблизно 4 дитини на 1 млн населення потребують пересадки нирки. В Україні це 120 дітей», — зазначив Дмитро Грицак, завідувач відділу трансплантології Лікарні Святого Миколая Першого медичного обʼєднання.

Лікарі трансплантологи видалили Тоні одну нирку, та, що не працювала та на її місце вклали донорську. Операційне втручання тривало 7 годин та було успішним.

«Це не передати емоціями. Душа на небесах від радості», — сказав Андрій, батько Тоні після завершення операції.

Зазначимо, Тоня стала другою дитиною, якій цього року успішно пересадили нирку в дитячій лікарні Першого медичного обʼєднання Львова. Зараз Тоня почувається добре, лікарі кажуть, що дівчинка вже може їхати додому.

Відео