Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
“В Африку не так страшно, як на Схід”, – українські військові вирушили до Конго
23 Травня, 20:09

“В Африку не так страшно, як на Схід”, – українські військові вирушили до Конго

Сьогодні 250 українських військових вирушили з миротворчою місією у Демократичну Республіку Конго. Урочисті проводи відбулися у військовій частині у Липниках, що на Пустомитівщині.  Про це повідомляє “5 канал”.

Українські вертолітники, сапери, водії та інженери на спеціальному борту відправились у Конго для участі у миротворчій місці. Сьогодні ситуація в Конго дещо стабілізувалась, проте незаконні збройні формування продовжують турбувати місцеве населення. Саме тому українські бійці 18-го окремого вертолітного загону їдуть на підмогу.

Там вони будуть проводити повітряне патрулювання, перевозити персонал ООН, цивільних і вантажі. В разі потреби – транспортувати важкопоранених і влаштовувати “демонстрацію сили”, аби залякати нападників . Усі військовослужбовці мають бойовий досвід, воювали на сході.

Щоб потрапити до африканського контингенту, бійці проходили жорсткий двотижневий відбір. На одне місце претендувало щонайменше двоє осіб. Для поїздки кожен зробив по 8 обов’язкових щеплень .

Провести військовослужбовців прийшли родичі та друзі. Батьки армійців кажуть, що переживають за дітей, але заспокоюють – в Африку не так страшно, як на схід України.

У Конго з 2012 р. діє миротворчий контингент ООН. У його складі побувало і понад 1 тис. українських військовослужбовців. Цього року ювілейна – 10 ротація. Українські військові там пробудуть півроку.

Фото: Щоденний Львів

Схожі новини