Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Антарктиді українські полярники зафіксували рекордну температуру
10 Лютого, 11:47

В Антарктиді українські полярники зафіксували рекордну температуру

На антарктичній станції «Академік Вернадський» українські полярники зафіксували рекордно високу температуру повітря. Вона стала вищою на один градус від попереднього рекордного показника.

Сьогодні, 10 лютого, у Національному антарктичному науковому центрі повідомили, що цього тижня на станції «Академік Вернадський» зареєстрували температурний рекорд +12,7°C. Крім того, аномальні температури в цей період були зафіксовані й на інших антарктичних станціях. Попередній рекорд там фіксували в 1985 році. Тоді температура повітря максимально становила +11,7°C.

Науковці пов’язують таке різке потепління з явищем «атмосферної ріки», посиленим ефектом «гірського фену».

«Атмосферна ріка – це вузька смуга з високою концентрацією атмосферної вологи, яка швидко перенесла теплі маси повітря та вологи з тропіків в Антарктиду. Ефект “гірського фену” – це сильний теплий вітер з гір. У той час, коли на нашій станції був зареєстрований температурний рекорд, сила вітру була досить висока – 27,9 м/с», – пояснили науковці.

За їхніми словами, причиною розвитку цього ефекту є утворення опадів над горами, від чого повітря втрачає вологу і нагрівається. Також науковці попередили, що внаслідок посилення глобального потепління очікується збільшення кількості опадів у полярних районах, отже інтенсивність фенів посилюватиметься.

Зазначимо, що в грудні минулого року на станції «Академік Вернадський» зафіксували інший рекорд – висота снігового покриву сягнула трьох метрів.

Схожі новини