У Городку чоловік сконструював власний електромобіль | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
У Городку чоловік сконструював власний електромобіль
04 Лютого, 17:56
logo-black

У Городку чоловік сконструював власний електромобіль

Наталія Павлишин

 

Василь Тертека з Городка сконструював свій електромобіль. Зараз дивує усіх, хто бачить це авто.

 

«Я займаюся бджолярством і часто треба їздити розставляти пастки на бджіл. А на пасіку досить далеко — 25 кілометрів. Мені тяжко туди добиратися велосипедом, бо я інвалід. Спочатку думав про автомобіль, але то дорого, та й ціна на солярку тоді підскочила — була поза 30 гривень. То я вирішив зробити невеличкий електромобіль,” — розповідає Василь Тертека.

 

Спершу чоловік шукав інформацію в інтернеті, як і що потрібно для такого авта. Але її там дуже мало. Тож навички, здобуті за життя, стали в пригоді.

 

«Я зварювальник-самоук, електронник, займався колись ремонтами телевізорів. Зараз вже не ремонтую, бо техніка змінилася та й руки вже не ті. Але закон Ома ніхто не відміняв: електрика нині така, як і колись», — додає винахідник.

 

Двигуни з контролерами і колеса Тертека замовляв в Одесі. Профіль купив у магазині, залишки полікарбонату взяв у сусіда. І за три місяці роботи виїхав на власному електромобілі. При чому зранку встигав ще обійти господарку, а потім аж до вечора працював над своїм винаходом. Каже, ще не все завершено, дещо хоче змінити, підправити. Але їздити вже можна.

 

І це не перший винахід пана Василя. Сміючись каже, що має ідей на два життя. Але бракує коштів, бо пенсіонер — 9 березня виповниться 57 років. Якби хтось підтримав, то ще багато створив би.

 

«Я щороку мушу щось для себе зробити нове. В мене є маленький тракторець. Зробив роторний плуг, якого в Україні ще нема, бачив в інтернеті хіба в Італії. Ще раніше зробив із пралки таку машинку, щоб скубти кури, бо маю артрит і болять пальці. Взагалі маю багато різних приспособлень. Не збираюся на цьому зупинятися, бо як нічого не роблю, то хворий», — додає.

 

Пані Лариса, дружина Василя, всіляко підтримує чоловіка.

 

«У житті кожної людини приходить чаc, коли хочеться і ще можеться робити щось цікаве, незвичайне і корисне. Це про мого Василя. Я підтримую майже кожну його технічну фантазію. Хоча бачу, що все начебто нереальне в його руках матеріалізується. Василь заслуговує на повагу і підтримку».

Фото: з домашнього архіву Василя Тертеки

Відео