В яких випадках потрібно платити в поліклініці | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В яких випадках потрібно платити в поліклініці
29 Січня, 14:03

В яких випадках потрібно платити в поліклініці

Отримати медичну допомогу в поліклініці безкоштовно можуть всі українці. Однак є визначений перелік послуг, за які все ж доведеться заплатити. Він визначений відповідною постановою Кабміну. Про це повідомила Національна служба здоров’я України.

Так, у державній чи комунальній поліклініці доведеться заплатити за будь-яку косметологічну допомогу, крім тієї, що надається за медичними показаннями. Також серед платних послуг є лікування безпліддя, штучне запліднення та імплантацію ембріона.

Заплатити потрібно за анонімне обстеження та лікування хворих, заражених хворобами, що передаються статевим шляхом. Під платне лікування також підпадає алкоголізм та наркоманія.

Окрім того, серед платних послуг:

  • Оздоровчий масаж, гімнастика, бальнеологічні процедури з метою профілактики захворювань та зміцнення здоров’я дорослого населення.
  • Консультування і лікування осіб з вокальними порушеннями або з метою їх профілактики, подання фоніатричної допомоги.
  • Лікування логоневрозів у дорослих.
  • Операції штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах (методом вакуум-аспірації у разі затримки менструації терміном не більш як на 20 днів) та у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності), крім абортів за медичними і соціальними показаннями.

Заплатити за послугу доведеться ще й в тому випадку, якщо пацієнт не отримав на них направлення, або медичних закладів не підписав договір з Національною службою здоров’я України.

Ціни на послуги в комунальних медичних закладах встановлює міська рада. Інформація про тарифи повинна бути розміщена на сайтах, у соцмережах чи інформаційних стендах у поліклініках.

Варто зазначити, що оплачувати такі послуги потрібно лише офіційно у касі або через безготівковий термінал. Зокрема, пацієнт обов’язково повинен отримати чек про сплачену послугу.

У випадку, коли за безкоштовну послугу у пацієнта вимагали гроші, можна подати скаргу через електронну форму на сайті НСЗУ.

Відео