В Італії просто в аеропорту померла українська заробітчанка: шахраї збирають гроші начебто на перевезення її тіла | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Італії просто в аеропорту померла українська заробітчанка: шахраї збирають гроші начебто на перевезення її тіла
10 Вересня, 17:10

В Італії просто в аеропорту померла українська заробітчанка: шахраї збирають гроші начебто на перевезення її тіла

В італійському аеропорту перед вильотом в Україну померла 62-річна Ганна Буряк. Жінка родом з Івано-Франківщини, майже 20 років прожила в Італії. Два роки, через пандемію, не була вдома. Серце жінки не витримало, коли вона пройшла через турнікет до зони вильоту. Уже після смерті українку пограбували: хтось витягнув її заощадження, які вона везла сім’ї. А зараз у мережі з’явилися шахраї, які збирають гроші нібито для допомоги рідним Ганни. Хоча ні дочка, ні онук нікого про це не просили, пише OBOZREVATEL.

Трагедія в міжнародному аеропорту Неаполя сталася минулого тижня, 3 вересня. Як каже дочка Ганни, матері не було вдома – в селі Матеївці – вже два роки.

«Через пандемію в Італії був суворий карантин. Їх нікуди не випускали, вона перебувала в зачиненому будинку. Потім, коли карантин послабили, вже ми турбувалися за неї. Вона літня людина, і ми не хотіли, щоб вона десь у дорозі, на кордоні підхопила б вірус», – розповідає дочка Галина.

Сім’я щодня спілкувалася з Ганною через відеозв’язок. Дочка і внук кажуть, що вона ніколи на здоров’я особливо не скаржилася.

«Боліли ноги, був тиск – як у більшості людей у такому віці. Але на серце вона не скаржилася. Можливо, вона перехвилювалася, все-таки ми так давно не бачилися з нею. Друзі, які проводжали її в аеропорт, кажуть, що вони розлучилися, коли мама пройшла турнікет і увійшла в зону відльоту, куди тих, хто проводжає, вже не пускають. Вони попрощалися і пішли на парковку. Але їм незабаром подзвонили і повідомили, що мамі погано. Вони тут же повернулися. Виявилося, що мама пройшла всього метрів 10-15, і у неї стався інфаркт, допомогти їй вже не змогли», – каже дочка.

Після смерті в українки вкрали гроші, які вона заробила в Італії і везла додому – вони лежали у внутрішній кишені. Спочатку родині було не до того, щоб питати про речі Ганни. Але потім з’ясувалося, що золоті прикраси і дрібні гроші в гаманці на місці, а ось у кишені грошей немає.

Родичі написали заяви в поліцію і в українське консульство.

Дочка Ганни також розповідає, що в соціальних мережах з’являються оголошення про те, що нібито збирають гроші на доставку тіла Ганни в Україну та допомогу сім’ї.

«Це неправда. У нас є кошти, щоб перевезти маму на батьківщину і гідно поховати. Ми нікого ні про що не просили. Нам дуже неприємно це читати. Уже й знайомі телефонують і запитують, чи потрібна нам допомога. Ні, не потрібна, ми працюємо і гроші у нас є», – додає Галина.

До слова, Ганна Бурак в Італії працювала в кооперативі “Іскра”, який надає послуги соціального працівника італійським сім’ям.

У цю країну вона поїхала ще в 2002 році. Дочка і літні батьки залишилися вдома.

«У той час у нас тут не було роботи, все закривалося, зарплату виплачували бартером. Мама вже була вдовою, мій батько помер рано. Треба було якось виживати. Мама була інженером, спочатку закінчила технікум, потім навчалася заочно у Львові в виші. Працювала інженером у “Коломия Сільмаш”. Потім його закрили. І вона поїхала до Італії, щоб ми могли якось жити. Звичайно, це було нелегко, ми теж переживали, що наша мама і бабуся далеко від нас», – згадує дочка.

15 років тому Ганна зустріла італійця, він став її цивільним чоловіком. У містечку Пертоса, де жила і працювала жінка, її знали і любили.

«Вона була дуже товариською, усміхненою, могла підтримати людину. І зараз нам пишуть і дзвонять італійці, з якими вона працювала, спілкувалася. Вони теж засмучені. Плаче і її чоловік, і його сім’я в Італії», – каже Галина.

Наразі невідомо, коли саме відбудеться похорон. Все залежить від того, коли тіло українки доставлять додому.

  • 0
  • 1451
Відео