В лісгоспах спалах коронавірусу – Старосамбірський і Золочівський «Галсільліс» закрились на карантин | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В лісгоспах спалах коронавірусу – Старосамбірський і Золочівський «Галсільліс» закрились на карантин
17 Вересня, 13:10
logo-black

В лісгоспах спалах коронавірусу – Старосамбірський і Золочівський «Галсільліс» закрились на карантин

З 15 по 24 вересня віддалено працює адміністрація Старосамбірського лісового підприємства «Галсільліс». Причина –  виявлення хворих на коронавірус. Оголошення про це вивісили на дверях адмінбудівлі. Пояснюють – захворіло керівництво.

LMN вирішила поцікавитись, яка саме епідеміологічна ситуація на господарстві.

Директор підприємства журналістам уточнив, що захворіли власне троє працівників підприємства, які працювали в одному офісі зокрема він сам, головний лісничий та головний бухгалтер.

«Наше підприємство не є закрите на карантин, а переведене на дистанційну роботу. Тому, що у трьох людей тести підтвердили ковід. Тому адміністрація переведена на дистанційну роботу. Хворі на лікарняному, сімейні лікарі контролюють їхній стан вдома. Оголошення написане тимчасово. Щоб пояснити людям, що віддалена робота на період з 15 по 24 вересня. Дальше буде видно, як лікарняний будуть продовжувати. Якщо лікарі дозволять вийти на роботу після повторних тестів, то вийдемо, а ні, то ще будемо продовжувати дистанційну роботу. Я на лікарняному особисто, в мене підтверджений ПРЛ-тест. Лікуюся на крапельниці кожний день на стаціонарі. Головний лісничий так само і головний бухгалтер, підтверджений ПРЛ-тест, вони на лікарняному», – повідомив Петро Домінік.

Головний лісничий Ростислав Гринечко каже, почуває себе добре.

«Так, в нас є така ситуація, є хворі на ковід і я  хворий, тому закрили на карантин. В лікарні нікого нема, люди на самоізоляції. Почуваю себе добре», – каже Гринечко.

Обласний керівник ОКС ЛГП «Галсільліс» підтвердив інформацію про віддалену роботу лісового господарства на Старосамбірщині та додав, що на самоізоляцію пішло також їхнє підприємство на Золочівщині.

«В Старому Самборі вже у чотирьох людей тест підтвердив коронавірус. Ще троє чекають результатів. Люди на самоізоляції вдома. Всім захворілим сімейний лікар порекомендував 14 днів ізоляції, але вони будуть після 10 днів здавати повторний тест, будемо дивитись. До речі, Золочівське лісництво також пішло на віддалену робу. Там поки коронавірус підтвердили в одного працівника, керівника господарства. Робота в обох лісництвах на цей час припинена не буде. Ми виробниче підприємство, зараз готуються масштабні проекти для посадки лісу. Наразі на ізоляції тільки працівники адміністрацій, решта продовжують виконувати свою роботу, так як вони не перебували у офісі, їхній робочий день триває у лісі. Щодо стану хворих, то він неважкий, почувають себе добре, навіть вже температури не мають. Але перебувати на ізоляції повинні у цей виділений період», – пояснює Іван Підгорецький в.о ОКС ЛГП «Галсільліс».

До слова, за минулу добу на Львівщині коронавірус підтвердили у 644 осіб. На Самбірщині у 47 людей. У Золочівському районі – 10, лише за минулу добу. В Старому Самборі, як розповіли в епідеміологічній службі, на сьогоднішній день загалом  – 210 офіційно підтверджених хворих.

«210 на зараз, але ця цифра постійно змінюється. Наразі у нас немає жодної інформації про закриття шкіл чи якоїсь адміністративної установи, підприємства на карантин. Наш обов’язок при виявлені хворих – давати лише рекомендації, вже керівник має право самостійно приймати рішення про закриття. Але нам би по законну ввічливості мали про нього повідомити, відповіддю на рекомендаційний лист. По лісгоспу у нас не було інформації про закриття. Але якщо це підприємство має можливість працювати дистанційно, то, звичайно, вони можуть закритися на певний період, – пояснює Володимир Терлецький лікар епідеміолог  Старосамбірської відділу ДУ ЛОЦ контролю і профілактики хвороб. –  У своїх рекомендаціях зазначаємо, що людина у якої виявили ковід повинна іти на самоізоляцію, на 5-7 день зробити скрінінгове обстеження. Хто щеплений може не ізольовуватись. До речі, в основному аналізуємо, що хворіють люди, котрі не були щеплені. Госпіталізують важких хворих із нашого регіону до обласних лікарень області. Якщо буде сенс відкрити у нас таке відділення ми готові, попередньої хвилі у нас воно працювало.

  • 0
  • 962
Відео