В ЛОДА опублікували рейтинг громад Львівщини | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В ЛОДА опублікували рейтинг громад Львівщини
18 Червня, 12:15

В ЛОДА опублікували рейтинг громад Львівщини

У Департаменті фінансів Львівської ЛОДА назвали п’ятірку найзаможніших ОТГ області. Визначили їх за сумою доходів на одного мешканця територіальної громади. Очолила рейтинг Славська ОТГ.

«Впродовж січня-травня 2020 року надходження до загального фонду бюджетів ОТГ (без урахування міжбюджетних трансфертів) становили 535 млн грн. Середній дохід на одного мешканця в усіх ОТГ за відповідний період становив 1535,2 грн/меш. Цей показник характеризує фінансову спроможність ОТГ, а саме забезпеченість громади за рахунок її ж акумульованого ресурсу», – зазначили у Департаменті, пише Діло.

Так Славська ОТГ посіла перше місце із доходом – 6994,7 грн на одного мешканця, на другому місці  Солонківська – 3855,8 грн/мешк., далі Давидівська – 2582, Кам’янка-Бузька ОТГ – 2246,8 грн та Підберізцівська ОТГ із 2283,5.

Цей показник 24-х ОТГ із 40 – нищий від середнього усіх ОТГ області.

“Ціна” апарату управління ОТГ для кожного жителя відповідної громади доволі диференційована. Так, наприклад у Нижанковицькій ОТГ вона найнижча 107,3 грн/меш і єнайвищою в Солонківській і Волицькій – 1094 і 1050 грн/меш відповідно.

Такі громади як, Давидівська, Підберізцівська, Солонківська, не зважаючи на всі форс-мажорні цьогорічні обставини, за січень-травень мають найвищий показник профінансованих капітальних видатків на одного мешканця.

«На жаль, у бюджетах 6 громад ще не повністю ліквідовано дефіцит, і ця ситуація залишається складною, попри зменшення на 52 % частки дефіциту з початку року. Так, дефіцит до місячного фонду оплати праці в бюджетах Радехівської ОТГ становив 60%, Новоміській – 148,9%, Нижанковицькій – 124,9%, Лопатинській – 33,8%, Гніздичівській – 16,6%, Вільшаницькій – 25,7%. Тому вкотре закликаємо у найкоротші терміни реалізувати заплановані заходи та забезпечити своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати в бюджетній сфері», – кажуть у Департаменті фінансів.

Загальний рейтинг за усіма показниками очолили Славська, Давидівська, Кам’янка-Бузька, Солонківська, Підберізцівська, Мурованська, Зимноводівська, Дублянська, Великолюбінська, Радехівська ОТГ.

Аутсайдерами виявились – Воле-Баранецька, Міженецька, Луківська, Магерівська, Щирецька, Чукв’янська, Воютицька, Грабовецька, Вільшаницька, Новоміська і Бабинська ОТГ.

 

Відео