В ЛОДА шукають людей для нового органу управління спадщиною | Львівська мануфактура новин
В ЛОДА шукають людей для нового органу управління спадщиною
29 Липня, 13:05
logo-black

В ЛОДА шукають людей для нового органу управління спадщиною

Для кращого збереження культурних пам’яток області, Львівська ОДА створила управління охорони об’єктів культурної спадщини області. Тепер шукають людей у команду, які б могли повністю перезавантажити роботу у цій галузі.

«Впродовж кількох місяців проводив зустрічі і консультації з різними середовищами архітекторів та пам’яткоохоронців. Говорив з представниками ІКОМОС, “Укрзахідпроектреставрації”, Товариства охорони пам’яток, НУ “Львівської політехніки”, історико-культурних заповідників. Розмови з експертами та їхні якісні поради зібрали докупи, і тепер постараємось зробити все можливе, це стало основою дорожньої карти для управління, – каже заступник голови ЛОДА Юрій Холод. – Також ми шукаємо нову якісну команду, яка запропонує нові підходи, зможе за кілька місяців повністю перезавантажити роботу у цій галузі і комунікувати надалі зі всіма середовищами пам’яткоохоронців».

Новий пам’яткоохоронний орган створять у складі Департаменту архітектури та розвитку містобудування. Він займатиметься моніторингом, виявленням та обліком пам’яток, їх охороною та збереженням. А також реалізацією обласних та державних програм. Крім того нове управління має пильнувати за дотриманням пам’яткоохоронного законодавства, співпрацювати з іншими органами влади та службами задля якнайефективнішого збереження спадщини на Львівщині. Найближчим часом у ЛОДА сподіваються оголосити відповідні конкурси і сформувати команду нового управління.

До слова, на Львівщині лише офіційно є понад 8,5 тисяч пам’яток архітектури. У різний час ними вже опікувалося управління охорони культурної спадщини у Львівській ОДА. Але кілька років тому його черговий раз ліквідували, залишивши однойменний відділ у складі департаменту архітектури. Зараз його знову хочуть відновити.

«Нашим об’єктам культурної спадщини потрібна стратегія збереження і розвитку. Необхідний постійний моніторинг та оновлення реєстру пам’яток. А також – співпраця з українськими і міжнародними інституціями, які спроможні співфінансувати проєкти, що стосуються збереження і відновлення культурних об’єктів в нашій області. Напрямок не був до кінця пропрацьований, адже бракувало робочих рук, фахівців, а головне, мені здається, політичної волі. Ми готові перезавантажити принципи управління пам’ятко-охоронними об’єктами, закласти їх в основу містобудівної документації  і показати приклад усій країні», – каже директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Олена Василько.

  • 0
  • 293
Відео