В Мінʼюсті показали, в яких умовах живуть полонені окупанти | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Мінʼюсті показали, в яких умовах живуть полонені окупанти
21 Червня, 14:00

В Мінʼюсті показали, в яких умовах живуть полонені окупанти

В установах Державної кримінально-виконавчої служби України створили 51 дільницю для тримання російських військовополонених, які розташовані майже в кожному регіоні України. Про це розповів міністр юстиції Денис Малюська, цитує пресслужба відомства.

Також, за його словами, на заході держави утворили табір для військовополонених, який охороняється. Для полонених там створили належні побутові умови, організували медичне забезпечення.

«Важливо, що військовополонені працюють. Вони не проводять своє буття, просто дивлячись у стелю. Вони займаються деревообробкою та приносять користь для українського суспільства», — зазначив міністр.

За словами Малюськи якщо доставити військовополонених безпосередньо до табору неможливо, вони можуть тимчасово перебувати у дільницях, утворених в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах. Також до дільниць направляють полонених, яких незабаром планують обміняти.

Там військовополонені живуть в окремих приміщеннях у виправних колоніях мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання, середнього та максимального рівня безпеки, а також у СІЗО. Їх тримають ізольовано від інших засуджених та людей, узятих під варту.

«Умови тримання як у таборі, так і у дільницях для тримання військовополонених, правила поводження з цими людьми відповідають їхньому статусу та базуються на вимогах норм міжнародного гуманітарного права», — наголосив міністр.

Він висловлює надію, що коли кадри з умовами тримання окупантів побачать у росії, то будуть українських громадян утримувати в аналогічних умовах, доки їх не обміняють.

Додамо, фінансування тримання полонених у таборах та дільницях для тримання військовополонених відбувається коштами резервного фонду держбюджету. Витрати на утримання одного військовополоненого становлять приблизно три тисячі гривень на місяць.

Відео