В одному із львівських парків встановили великі яворівські забавки | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В одному із львівських парків встановили великі яворівські забавки
25 Серпня, 15:48

В одному із львівських парків встановили великі яворівські забавки

До Дня Незалежності України у парку на Валах встановили великі яворівські забавки, які подарувала Яворівська міська рада.

Про це повідомили у Львівській ОВА.

«Львівщина – це край природних багатств, високої духовної культури та давніх історичних традицій зі своєю своєрідною історико-культурною спадщиною. Особливою гордістю є мистецький досвід галицьких умільців. Серед них яскраво вирізняються мистецтво виготовлення Яворівської дерев`яної забавки»,  – йдеться у повідомленні.

Відтак, з 24 серпня, на Валах розмістили три великі фігури – збільшені розміри справжніх яворівських забавок – пташки, коника та скрипки.

Загалом, виготовлення яворівських забавок – це тривалий процес, що починається з обробки деревини: стругання, шліфування, площинне розмічання, вирізування заготовок, свердління. Потім виріб збирають і деталі з’єднують між собою. А в кінці – художній розпис іграшки. Для розпису яворівської забавки здавна використовували три кольори: зелений – символізує траву та листя, червоний – плоди та ягоди, синій – небо та воду. А початку ХХ ст. почали брати четвертий колір — жовтий.

Тарас Гасиджак та Олег Лозинський виконали ці фантастичні фігури, які тепер будуть у парку.

Відео