В ОХМАДИТІ прооперували 10-річного хлопчика, у якого зник голос | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В ОХМАДИТІ прооперували 10-річного хлопчика, у якого зник голос
05 Грудня, 17:55

В ОХМАДИТІ прооперували 10-річного хлопчика, у якого зник голос

У Центрі дитячої медицини, лікарні “Охматдит” провели складну операцію 10-річному хлопчику, який має рецидивуючий папіломатоз гортані (доброякісне пухлинне захворювання). Про це повідомили у пресслужбі лікарні.
Сім’я хлопчика з Хмельницької області. Коли йому було 6 років у нього почав зникати голос, тож родина звернулася до місцевих лікарів.

“Миколі поставили попередній діагноз – папіломатоз гортані та направили дитину до нашого шпиталю. В “Охматдиті” цей діагноз підтвердили й одразу прооперували. Оскільки, захворювання за певний проміжок часу рецидивує – хлопчика час від часу, за потреби оперують. Наразі, Микола пережив вже 6 втручань. Зараз Миколі 10 років”, – розповіли у лікарні.

Зазначимо, що коли, папіломатоз гортані у дітей рецидивує, то призводить до звуження просвіту дихальних шляхів з прогресуючим погіршенням дихання. Серед симптомів: хрипота, утруднене дихання, задишка. Рідше: кашель, відчуття перебування стороннього тіла, дискомфорт, дисфагія.
Такі операції є складними, адже потребують особливого анестезіологічного забезпечення і вимагають проведення наркозу без інтубації трахеї.
Наразі після операції пройшло вже більше місяця. Голос і дихання у хлопчика добрі. Надалі, Микола буде під постійним спостереженням медиків. Адже, можливо, буде потрібне повторне втручання.
Відео