В останній день виставку Марії Примаченко відвідали близько 700 людей | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В останній день виставку Марії Примаченко відвідали близько 700 людей
21 Жовтня, 19:25
logo-black

В останній день виставку Марії Примаченко відвідали близько 700 людей

Марія Оринчак

Учора, 20 жовтня, в Національному музеї імені Андрея Шептицького завершилася виставка творів Марії Примаченко. 

В експозиції виставки представили понад 60 робіт із приватної колекції та зі збірки Нацмузею у Львові, що репрезентують мистецький спадок 1960-1990-х років.

«Від 3 жовтня виставку оглянули приблизно 6 500 людей. Точної кількості зараз навіть не скажу, бо за сьогодні і вчора дуже багато було відвідувачів, навіть приїжджали з сусідніх міст», – розповіла LMN працівниця музею.

За годину до закриття виставки у залі ще людно. Екскурсовод говорить тихо, каже,  що сьогодні вже дуже втомилась.

«Сьогодні рекордно багато відвідувачів було. Зараз вже спокійніше, а вдень сімей з дітками чимало приходило. Їм картини Примаченко дуже подобаються, особливо, де зображено фантастичних звірів», – розповідає жінка. 

У першому залі – найбільш яскраві картини. Серед них ті, що постійно експонуються у Національному музеї у Львові. Екскурсовод пояснює, що багато робіт Примаченко зараз зберігаються в приватних колекціях, зокрема і в попередніх президентів України. 

«Роботи Примаченко відносять до так званого народного, наївного мистецтва. Вона не закінчувала ніяких вищих навчальних закладів, а при тому кажуть, що сам Пабло Пікассо захоплювався її творами. Він казав, що якби вона була французькою мисткинею, то, напевно, перевершила б його», – зазначила екскурсовод.

У другому залі тематичні картини. Чоловік Марії пішов на війну і не повернувся. Художниця з сином жила неподалік Чорнобиля. Їх мали пересилити в інші краї, але Марія не погодилась.

«Все це відтворилось на її полотнах. При чому, для таких картин вона обирала темні фони, малювала нібито злих істот, але зрештою, вони все одно виходили добрими”, – зауважує екскурсовод.

В останньому залі картини з квітковими та звіриними мотивами. Їх художниця любила малювати найбільше. При чому, дуже любила декорувати традиційним українським орнаментом.

Фото: LMN.

Відео