Крім того, за її словами, ділянка музею ніколи не була аварійною, аби переносити його. Більше того, Любов Саварин зазначає, що її можна облагородити та робити там заходи під відкритим небом. Крім того, вона наголошує, що музей має бути саме в цьому місце, де власне народився Лесь Курбас, адже невелика кімната у Народному домі не має ніякого стосунку до цієї видатної постаті.
Директорка музею Любов Тепла каже, що неодноразово зверталась у різні інстанції, аби вирішити це питання. Останнього разу відповідне звернення зробили керівники громадсько-політичних організацій. Відповідь надійшла лише від Львівської обласної ради. Зокрема, має відбутись виїзне засідання депутатської комісії облради, але коли саме наразі невідомо.
Тим часом керівниця відділу культури виконавчого комітету Самбірської міської ради Оксана Фарович у коментарі LMN заявила, що музей переносити не будуть, мовляв, немає ще ніякого рішення про це. Проте, місцеві мешканці чули на власні вуха як міській голова Юрій Гамар сказав про це 25 лютого, тож не тримають ситуацію на постійному контролі.
Довідково: саме на вулиці Леся Курбаса ½ у 1885 році народився видатний український діяч. Колишній житель цієї квартири – Віктор Сорокін передав свою трикімнатну квартиру під музей. В той період це був заїжджий двір, а саме – готель. Трохи згодом у радянський період тут розміщувалась радянська контррозвідка.
За інформацією старожилів там могла бути парафіяльна школа церкви Святого Филипа. Львівська комісія визначила, що саме тут народився Лесь Курбас відтак, це приміщення передали під музей у 1991 році. А вже у 1993 році музей відкрили. У 2000 році його реорганізували та перевели на баланс Самбірської міської ради, відтак, звідтам мали відселити іншу половину будинку, де мешкали люди. А уже у 2010 році змінили його назву з художньо-меморіальний на мистецький.