В СБУ відмовляються показати е-декларацію друга Зеленського | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В СБУ відмовляються показати е-декларацію друга Зеленського
05 Червня, 08:33

В СБУ відмовляються показати е-декларацію друга Зеленського

СБУ офіційно відмовила журналістам в ознайомленні з е-декларацією виконуючого обов’язки голови Івана Баканова. Він є соратником Володимира Зеленського та був ним призначений.

Про це повідомляє програма «Схеми: корупція в деталях».

«Жодних винятків в частині відкритого опублікування декларацій для таких посадовців (навіть тих, хто призначається на посади в СБУ указами президента України) законом не визначено. Метою вказаної норми є унеможливлення розкриття належності таких осіб до вищезазначених органів, персональних даних членів їхніх сімей тощо», − йдеться у відповіді.

 

В Адміністрації президента готують законопроект про переформатування Національного агентства з питань запобігання корупції та оприлюднення е-декларацій керівників спецорганів та Адміністрації президента.

Про це на брифінгу заявив заступник глави АП Руслан Рябошапка.

«Окрім питань перезавантаженням НАЗК, є необхідність змінити структуру керівництва. Сьогодні це колегіальний орган із 5 членів НАЗК, передбачається, що буде один керівник НАЗК, передбачається запровадження аудиту цього органу.

 

Є інші нюанси, наприклад, декларації представників громадянського суспільства, міжнародних експертів… плюс повернути  до суб’єктів декларування керівників Адміністрації президента, можливо розширити коло декларантів, які стосуються органів влади і дещо звузити суб’єктів декларування щодо тих, які не становлять великої суспільної небезпеки, щодо яких корупційних ризиків небагато. Новий закон міг би передбачати, що декларації керівництва спецслужб, які  призначаються указом президента, які є відкритими документами, тут немає особливої необхідності приховувати декларації, то керівництво спеціальних органів повинно подавати декларації, а відповідно працівники під прикриттям, очевидно, що ні», – пояснив Рябошапка.

Наступного тижня законопроект внесуть у Верховну Раду.

 

Фото: UA: Українське радіо

Відео