В Сколе художники-переселенці розписують гітари для Бориса Джонсона та Ілона Маска | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Сколе художники-переселенці розписують гітари для Бориса Джонсона та Ілона Маска
12 Серпня, 15:17

В Сколе художники-переселенці розписують гітари для Бориса Джонсона та Ілона Маска

Митці з гарячих точок, які втратили свої домівки і були змушені евакуюватись на Львівщину, започаткували мистецький проєкт Oberig Ukraine у Сколе. Художники роблять арт-об’єкти з гітар, які символізують співочу душу України сюжетами, що розповідають про переживання війни. Арт-об’єкти подарують відомим світовим діячам, які підтримують нашу країну. Про це LMN повідомили в об’єднанні.

Сергій Баранник, голова спілки художників Маріуполя, виходив з блокадного міста під обстрілами, кілька днів він йшов пішки, поки його не підібрала автівка інших біженців. Сергій зміг забрати з собою лише висловуху кішку на ім’я Одрі, все інше відняла у нього війна. Митці з Чернігова Євген та Олена Шаповалови евакуювались, коли їх будинок було пошкоджено російською ракетою – місто постійно бомбили.

Художники знайшли прихисток і підтримку на Львівщині. Тут вони започаткували мистецький проєкт Oberig Ukraine, який об’єднав відомих музикантів та художників, котрі постраждали від війни. В рамках проєкту створюються автентичні картини на гітарах. На музичних інструментах, які символізують співочу душу України, автори показали власне переживання війни, біль, смуту та надію на перемогу. На картинах є і кіт з Бородянки, і мати з дитиною в палаючому під ворожими обстрілами Маріуполі. Арт-об‘єкти буде передано Борису Джонсону, Ілону Маску, Джо Байдену та іншим відомим особистостям, які активно підтримують Україну.

За словами голови спілки художників Маріуполя Сергія Баранника, культура під час війни надважлива, адже завдяки їй вибудовується національна ідентичність.

 

«Зараз, коли війна стала жахливою реальністю, а не сторінкою шкільного підручника, культура нікуди не зникає, а, навпаки, міцніє, цементуючі невпинне бажання зберегти свободу та ідентичність нації, яку ми плекали попри ворожі навали, війни, попри роки радянського іга», – наголосив митець.

Роботи, створені митцями, планують показати в Європі та Америці. 

 

Відео