В Україні абітурієнтам скасували прохідний бар’єр для вступу на медичні спеціальності | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні абітурієнтам скасували прохідний бар’єр для вступу на медичні спеціальності
15 Червня, 11:52

В Україні абітурієнтам скасували прохідний бар’єр для вступу на медичні спеціальності

Цьогоріч для абітурієнтів скасували прохідний бар’єр у мінімум 150 балів на зовнішньому незалежному оцінюванні для вступу на медичні спеціальності “Медицина” і “Педіатрія” та у 130 балів для вступників на спеціальність “Фармація, промислова фармація”. Про це повідомило Міністерство охорони здоров’я, яке раніше пропонувало спростити порядок вступу, пише Українська правда.

Більше того, медичним університети можуть самостійно визначати мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань. При цьому показник не може бути нижчим за 100 балів.

Причиною такого спрощення є те, що через пандемію та війну випускники не мали змоги якісно підготуватися до вступу. Тому відомство направило до Міністерства освіти лист з пропозицією запровадити особливий порядок вступу на медичні спеціальності на час воєнного стану.

“Цьогоріч, через війну, майбутні абітурієнти з різних областей опинилися в нерівних умовах. Через бойові дії та обстріли багато школярів сиділи в бомбосховищах, евакуювалися до більш безпечних регіонів та не мали доступу до освітнього процесу, що фактично поставило на паузу якісну підготовку до вступу.

Зараз МОЗ докладає максимум зусиль, аби створити найбільш сприятливі умови для підготовки медичних фахівців та зберегти наявних студентів, які навчаються на медичних спеціальностях”, – наголосив глава МОЗ Віктор Ляшко.

Зазначимо, колишній заступник міністра охорони здоров’я та лікар Олександр Лінчевський розкритикував скасування прохідного балу та спрощення процедури для вступників на медичні спеціальності.

На його думку, такі дії ставлять під загрозу рівень знань серед майбутніх студентів-медиків. Також його обурює, що випускники, “які не спроможні отримати 150 балів на ЗНО тепер стануть лікарями”.

Відео