Підтримати проект
регіональні новини
Написати нам
В Україні анонсували появу нових безкоштовних експрес-тестів на коронавірус
17 Жовтня, 21:04

В Україні анонсували появу нових безкоштовних експрес-тестів на коронавірус

В Україні наступного тижня можуть з’явитися нові експрес-тести на коронавірусну інфекцію Covid-19, повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, – пише “Захід.нет”.

«Додатково до тестувань методом ПЛР зараз з’явилися нові експрес-тести на антиген. Вони визнані ВООЗ і рекомендовані для застосування при масовому тестуванні. Ми робимо все можливе, щоб найближчим часом наступного тижня в Україні вже з’явилися ці тести, які будуть безкоштовні для людей, можуть тестуватися сімейним лікарем, мобільною бригадою. При госпіталізації хворого до лікарні лікар відразу може зробити тест, бо його тривалість – 15-30 хв і без спеціальних лабораторних умов», – сказав Ляшко в інтерв’ю «Радіо Свобода».

Він додав, що достовірність цих тестів така ж, як і в лабораторного тесту методом ПЛР.

Як нагадує «Радіо Свобода», на початку жовтня Євросоюз схвалив використання експрес-тестів на коронавірус, які можуть дати результати за 15 хвилин і коштують в роздріб близько 20 доларів (565 гривень).

Схвалений тест базується на визначенні вірусних білків антигенів і менш точний, ніж поширене зараз ПЛР-тестування. За твердженням розробників, він визначає захворювання на Covid-19 у 93,5% випадків, а його відсутність – в 99,3%.

 

Схожі новини