В Україні офіційно з’явиться Служба військового капеланства, – нардеп Бакунець | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні офіційно з’явиться Служба військового капеланства, – нардеп Бакунець
24 Травня, 17:02
logo-black

В Україні офіційно з’явиться Служба військового капеланства, – нардеп Бакунець

Верховна Рада прийняла законопроект №4626, який офіційно визнає військове капеланство. Він забезпечує соціальні гарантії для священнослужителів, які погодилися працювати духівниками військовослужбовців.

У першому читанні проект закону підтримало 299 народних депутатів. Відтак, вже після остаточного голосування в Україні з’явиться окрема Служба військового капеланства, яка буде самостійним структурним підрозділом у складі військових формувань.

«Нарешті настав цей важливий момент, коли ми відроджуємо історичну справедливість і надаємо офіційний статус духовним лідерам захисників України. Підрозділи Січових стрільців, Галицької армії, Армії УНР та УПА супроводжували священнослужителі. І сьогодні під час війни на Сході нашої країни з військовими ЗСУ також працюють представники духовенства. Тепер вони отримають офіційний статус і соціальні гарантії», – розповідає Павло Бакунець, народний депутат, представник Жовківщини та Яворівщини у Верховній Раді.

Згідно з законопроектом, військові капелани отримають статус військовослужбовців і зможуть користуватися тими ж соціальними гарантіями, що й військові ЗСУ. Разом з тим, капелани не отримають зброї і не можуть бути залученими до виконання військових обов’язків, на кшалт чергувань чи нарядів.

Також важливим є те, що капеланом може стати священнослужитель будь-якої зареєстрованої в Україні церкви чи релігійної організації, а для забезпечення міжконфесійної злагоди передбачається створення Міжконфесійних рад з питань військового капеланства при Міноборони та МВС.

Таким чином буде збережене конституційне право військовослужбовців на свободу віросповідання.

 

Відео