В Україні підтвердили другий випадок поліомієліту | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні підтвердили другий випадок поліомієліту
24 Січня, 17:21

В Україні підтвердили другий випадок поліомієліту

В Україні зафіксували вже другий за останні місяці випадок поліомієліту. Цього разу у дворічного хлопчика із Закарпаття.

Сьогодні результати аналізів підтвердила референс-лабораторія ВООЗ у Гельсінкі.

“На поліомієліт захворів хлопчик, який проживає з родиною на Закарпатті. Симптоми захворювання з’явилися у 13 грудня 2021 року під час перебування в лікарні в м. Львів через лікування іншого захворювання. 24 грудня дитина вже мала ознаки млявого нижнього парапарезу (неврологічний синдром, що вражає дві кінцівки)”, – розповіли у Центрі громадського здоровʼя.

Медики кажуть, що дитина не отримала відповідного щеплення через відмову батьків. Рідних братів та сестер хлопчик не має. Епідеміологічне розслідування можливого джерела інфекції зараз триває.

Додамо, це вже другий підтверджений випадок поліомієліту типу 2 в Україні. Перший підтвердили у 17-місячної дівчинки з Рівненщини, яка також не мала щеплення.

Додамо, поліомієліт — інфекційне захворювання, яке спричиняє поліовірус. Він поширюється від людини до людини найчастіше через фекалії та слину, якими забруднено руки, їжу та воду. Найбільш сприйнятливі до вірусу поліомієліту діти у віці до п’яти років.

Перебіг хвороби характеризується ураженням центральної нервової системи, виникненням паралічів. Хвороба може призвести до смерті.

Поліомієліт неможливо вилікувати, але цій смертельно небезпечній хворобі можна запобігти завдяки вакцинації.

Відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, дітей від поліомієліту вакцинують у 2, 4, 6, 18 місяців, 6 років і 14 років. Щеплення — безоплатні.

Відео