В Україні подешевшає цукор: коли та на скільки впадуть ціни | Львівська мануфактура новин
Підтримати проект
регіональні новини
В Україні подешевшає цукор: коли та на скільки впадуть ціни
21 Квітня, 15:01

В Україні подешевшає цукор: коли та на скільки впадуть ціни

Цукор, який рекордно подорожчав, більше рости в ціні не буде, а за прогнозами експертів, до червня навіть подешевшає. Це станеться швидше і відчутніше в разі тимчасового, до 1 вересня, обнулення нині діючого 50% імпортного мита, що пропонує зробити влада.

Тоді падіння вартості цукру може скласти 25% від нинішнього рівня – до цін на нього в Європі. Про це повідомив директор Асоціації постачальників торговельних мереж (АПТС) Олексій Дорошенко, пише UBR.ua.

Відзначимо, що на стрімке подорожчання товару уряд звернув увагу ще в 2020 році. Способом протидії явищу в результаті було вибрано надання виробникам білого цукру квот на безмитне ввезення іноземного тростинного цукру-сирцю – більш дешевої, щодо бурякової, сировини, яку Україна зазвичай практично не імпортує.

Так, з лютого Мінекономіки почало розподіл квот між підприємствами – всього в країну по ним повинні завезти максимум 260 тис. т цукру-сирцю, але наразі відомство видало ліцензії на ввезення 120 тис. т. З них можна виробити близько 115 тис. т готового продукту. Перші поставки сировини очікуються в травні.

Однак, на думку Дорошенка, до бажаних результатів дії влади не приведуть. “У цукроварінні, як і в будь-якій галузі в Україні, ринок контролюють кілька компаній. Тому вони отримали на себе квоти щодо імпорту цукру-сирцю, або, навіть якщо завозили його інші компанії, переробкою теж могли займатися ці ж самі заводи”, – відзначає експерт.

Ще одна пропозиція, висунута з метою зниження цін, складалося у відкритті внутрішнього ринку для готової іноземної продукції. Наразі безмитно ввозити цукор з ЄС можна тільки в рамках квоти в 40 тис. т – з початку року підприємства майже повністю використали її, поставивши в Україну 37 тис. т цукру.

Дорошенко вважає, що зняття мита може знизити вартість цукру в Україні до європейського рівня – тобто, здешевити продукт на 25%. При цьому він упевнений, що якщо знімати мито, то повертати її не буде сенсу, так як вона “застаріла”.

До слова, зараз ціни на цукор коливаються від 24 до 30 грн за кілограм.

 

Відео